tml>
 

  

 
 

Кафедра дитячої терапевтичної стоматології
з профілактикою стоматологічних захворювань

Міська клінічна дитяча стоматологічна поліклініка (36020, Полтава, вул. 1100-річчя Полтави, 9, тел. (05322) 2-68-29; дитяча міська поліклініка №2 (36000, вул. В.Тирновська 29/2, тел. (05322) 4-21-32);
поліклінічне відділення №2 дитячої лікарні (вул.Нікітченка 2).Електронна адреса – pedodont@ukr.net

 

Міністерство охорони здоров'я України

Міністерство освіти та науки України

Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямків підготовки "Медицина" та "Фармація"


Український центр оцінювання якості освіти

Інформаційний центр сімейної медицини
 

Нацiональний медичний унiверситет iм. О.О.Богомольця

 

Нацiональний фармацевтичний унiверситет

 

Буковинський державний медичний університет

 

Вiнницький національний медичний унiверситет iм. М.І.Пирогова

 

Днiпропетровська державна медична академiя

 

Донецький національний медичний унiверситет

 

Запорiзький державний медичний унiверситет

 

Івано-Франківський національний медичний університет

 

Національна медична академiя пiслядипломної освiти iм. П.Л.Шупика

 

Кримський державний медичний унiверситет iм.С.І.Георгiєвського

 

Київський медичний університет УАНМ

 

Львiвський національний медичний унiверситет iм.Данила Галицького

 

Луганський державний медичний унiверситет

 

Одеський національний медичний унiверситет

 

Тернопiльський державний медичний університет iм. І.Я.Горбачевського
 

Харківський національний медичний університет

 

Харкiвська медична академiя пiслядипломної освiти

 

Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка

 

Полтавська державна аграрна академія

 

Полтавський університет економіки і торгівлі

 

Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка

 
 

Виховна робота

Виховна робота на кафедрі планується та проводиться згідно розробленої в академії концепції, головним завданням якої є формування високої професійної культури, дисциплінованості, організованості, заповзятливості до праці, підвищеної вимогливості до себе, конкурентоздатності. Метою проведеної роботи є виховання усвідомлення інтересів Української держави, справедливість взаємовідносин з іншими народами.

Виховна робота на кафедрі проводиться згідно кафедрального плану та планів роботи кураторів. Усі викладачі кафедри були кураторами академічних груп стоматологічного факультету, регулярно відвідували збори кураторів, які проводилися адміністрацією академії, проректором з виховної роботи та деканатом.

На кафедрі оформлений та регулярно оновлюється стенд по виховній роботі, стенди з української національною символікою та про історію розвитку кафедри дитячої стоматології.

11.06.19

Навчання на канікулах!

11 червня волонтерський загін стоматологічного факультету «Посмішка» разом із асистентом кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Павленковою О. С. відвідали КЗ "ПДНЗ" (ясла-садок) №47.

Як завжди, дітки з величезною цікавістю слухали підготовлений студентами матеріал презентації про будову та функцію зубів, тимчасовий та постійний прикус, правила догляду за ротовою порожниною і техніку чищення зубів.

По закінченню лекції кожному класу вручили диплом, як свідоцтво про знання основ гігієни!

Надихає те, що керівництво садочку піклується про своїх вихованців та запрошує волонтерів для просвітницької роботи.

Дуже дякуємо директору закладу Лучініній С. за співпрацю.

5.06.19

Здорова посмішка-найкраща подяка!

5 травня волонтерський загін стоматологічного факультету «Посмішка» під керівництвом асистента кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Павленкової О.С. удруге відвідали СНВК «Лебідка».

Цього разу метою загону, окрім навчання гігієни ротової порожнини, характеристики будови зуба, було ознайомлення учнів молодших класів із основними і додатковими предметами та засобами гігієни, наголошення на необхідності ортодонтичного лікування, адже більшість дітей, на жаль, мають неправильний прикус.

Сподіваємося, що наш урок гігієни спонукає до опанування навичок правильного догляду за зубами задля здорової сяючої посмішки!

1.06.19

Діти-наше майбутнє!

1 червня Волонтерський загін стоматологічного факультету "Посмішка" під керівництвом асистента кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань (зав. кафедри проф. Каськова Л.Ф.) Павленкової ОС. брав участь у Загальноміському родинному святі "Щаслива дитина-квітуча родина". Захід проходив у вигляді квесту і мав за мету познайомити дітлахів із різними професіями.

Локація стоматологічного факультету викликала цілий шквал зацікавлення та бажаючих ознайомитися з нашою професією. Діти залюбки пломбували справжні зуби, вчилися користуватися флосом та флосетою, з великим подивом розглядали модель зуба з середини, та вдосконалювали навички з гігієни ротової порожнини.

Сподіваємось, що цей досвід стане поштовхом у майбутньому виборі професії наших відвідувачів, адже бути лікарем – це неймовірна справа!

28.05.19

Вперед до здорової посмішки!

Для «Посмішки» стало доброю традицією відвідувати дитячі садочки міста та ділитися з дітьми своїми знаннями, навчати їх гігієні ротової порожнини, знайомити з будовою зубів і правилами догляду за ними.

Так 28 травня 2019 року волонтерський загін стоматологічного факультету «Посмішка», під керівництвом асистента кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних хвороб Павленкової О.С. (зав. кафедри проф. Каськова Л.Ф.) відвідали новий дошкільний заклад.

Цього дня за слухачів були вихованці СНВК №85 «Лебідка». Діти з великою зацікавленістю слухали підготовану для них лекцію, брали активну участь у обговоренні. По закінченню уроку гігієні, як завжди всі групи отримали «Дипломи зубного захисника».

Щиро дякуємо директору закладу Ландар Тетяні Григорівні за плідну співпрацю.

18.05.19

Від серця до серця!

18 травня волонтерський загін стоматологічного факультету «Посмішка», під керівництвом асистента кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Павленковою О.С. взяли участь у 2 етапі XІV Всеукраїнської благодійної акції «Серце до Серця», яка відбулася у Корпусному Саду — благодійний велопробіг «Добрі справи — крутячи педалі 2.0».

На лінію старту вийшло близько 200 велосипедистів та вдалося зібрати майже 10 тисяч грн.

Щиро дякуємо полтавцям та гостям міста за щедрість та підтримку, суми пожертв були різні – від 1 до 100 гривень, лише за 3 години нашому волонтерському загону вдалося зібрати майже 2 тисячі гривень для закупівлі медичного обладнання до кардіологічного відділення Полтавської обласної дитячої лікарні (вул. Шевченка, 34). Це зайвий раз підтверджує, що не треба соромитися давати невеликі кошти, разом ми сила!

За 13 років діяльності Фонду до лікарень міста та області було закуплено обладнання більше ніж на два мільйони гривень, лікування на якому є безкоштовним.

Давайте об’єднаємо наші зусилля навколо добрих справ, адже разом ми зможемо їх зробити значно більше і врятувати не одне дитяче життя!

25.04.19

Посмішка - в дії!

25 квітня волонтерський загін стоматологічного факультету «Посмішка» під керівництвом асистента кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Павленковою О.С. відвідали Полтавський дошкільний навчальний заклад № 39 «Чайка».

Спеціально для дошкільнят була підготована цікава інформація, яка висвітлювала: будову та функцій зубів, правила гігієнічного догляду за ротовою порожниною, методи чищення зубів, та різних цікавинок, які стосуються зубів.

Кожен мав змогу задати питання, яке його цікавило, роздивитися наочні посібники та отримати в кінці лекції Диплом Зубного Захисника!

Дякуємо директору закладу Колодій Любові Миколаївні за плідну співпрацю.

19.04.19

Гігієнічне виховання школярів

19 квітня Волонтерський загін “Посмішка “ відвідав початкові класи (1,2,3 та 4) НВК #3 “Червона калинонька”.

Школярі з величезною цікавістю слухали підготовлений студентами матеріал презентації про будову та функцію зубів, тимчасовий та постійний прикус, про правила та догляд за ротовою порожниною.

Дуже приємно, що учні правильно відповідали на поставлені запитання, активно брали участь у дискусії, проявили високий рівень знань.

По закінченню лекції кожному класу вручили диплом, як свідоцтво про знання основ гігієни!

Дуже дякуємо директору закладу Бут Любові Вікторівні за співпрацю.

8.04.19

До дня народження вчителя!

До 92-ої річниці з дня народження (07.04.1927р.) засновниці Полтавської школи ортодонтії Григор'євої Лії Петрівни її колишні учні, співробітники кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань разом із колегами з інших кафедр (професори та доценти академії) вшанували пам'ять свого вчителя, поклавши квіти до меморіальної дошки, яка знаходиться в приміщенні Полтавської дитячої стоматологічної поліклініки. Передавання своїх знань іншим - найкраща подяка для ВЧИТЕЛЯ! Завжди пам'ятаємо тих,хто дав нам дорогу в професію!

29.03.19

Форум волонтерів!

28 березня 2019 року Профілактичний загін «Посмішка» у складі асистента кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Павленковою О.С. та студентками 12 групи 3 курсу стоматологічного факультету Левченко Р. та Свідельською А. взяли участь у IV форумі волонтерів м. Полтави, який відбувся в Полтавському художньому музеї. Тема заходу - «Здорове місто – це в наших руках!».

Було надзвичайно цікаво та пізнавально перейняти досвід інших волонтерських груп, дізнатися про шляхи реалізації планів і задумів, та познайомитися з людьми, які мають величезне серце.

Зарядилися знаннями та позитивом! Рухаємося тільки вперед!

20.02.19

Міжнародний день рідної мови!

20 лютого асистент кафедри Павленкова О.С. разом з іноземними студентами 21 групи 2 курсу стоматологічного факультету відвідали чудове свято рідної мови, яке організувала кафедра українознавства та гуманітарної підготовки УМСА.

Студенти різних країн світу (Мароко, Індія, Туніс, Алжир, Палестина,Франція, Китай, Нігерія та ін.) співали пісень та читали вірші рідною мовою. Особливо зворушливо чути українською мовою твори у виконнанні іноземців, було дуже цікаво і пізнавально!

Міжнародний день рідної мови або ж Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Дякуємо зав.кафедрою українознавства та гуманітарної підготовки Лещенко Т.О., викладачам та студентам за чудовим настрій.

Всі ми різні, маємо несхожу культуру, але єднає нас наша Alma-mater, тож будьмо дружні та розуміючі один до одного.

14.02.19

«Подаруй бібліотеці книгу»

З 2012 року 14 лютого відзначається свято - Міжнародний день дарування книг. Мета заходу - надихнути людей по всьому світу подарувати книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Саме до цього дня бібліотека УМСА оголосила доброчинну акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Це на 100% добровільна ініціатива спрямована на підвищення інтересу і доступу до книг як медичного, так і художнього характеру.

Викладачі кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань з радістю долучилися до збору книг. Дуже приємно було вкотре відвідати бібліотеку та приєднатися до колег з інших кафедр нашої академії. Співробітники показали свої різнобічні інтереси, презентувавши не лише кафедральні книги стоматологічного характеру, а й художню літературу.

Кожен викладач з радістю залишив папірець із назвою свого улюбленого твору та його автора!

12.02.19

Брейн-ринг «Стоматологія без меж»

12 лютого 2019 року викладачі кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань доц. Чуприна Л.Ф., ас. Солошенко Ю.І., ас. Павленкова О.С. разом зі студентами 4 курсу (16, 1н групи) та 3 курсу (12 група), на чолі з зав. кафедрою Каськовою Л.Ф., яка була членом жюрі, відвідали захід, який влаштувала кафедра ортодонтії. Дякуємо проф. Смаглюк Л.В. і всьому колективу кафедри за організацію стоматологічного брейн-рингу, гра була дуже пізнавальна та цікава, не тільки для студентів, а й для викладачів.

Вітємо команду «Блек Джек» з перемогою!

7.02.19

Профілактична група «Посмішка» не зупиняється!

Продовжуємо тему профілактичних уроків. Цього тижня асистент кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань Солошенко Ю.І. разом зі студентами 16 та 17 груп 3 курсу стоматологічного факультету відвідали організовані дитячі колективи.

Цікавий і пізнавальний урок гігієни провели студенти 17 групи в Загальноосвітній школі №29. Навчали дітей 2 класу методу чищення зубів, правилам здорового харчування, необхідності чищення зубів 2 рази за день та відвідування лікаря-стоматолога 1 раз на пів року. Діти брали активну участь в обговоренні та демонстрували набуті знання і навички.

Студенти 16 групи відвідали Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 40, де в ігровій формі ознайомили маленьких пацієнтів із правилами гігієни ротової порожнини та розказали про шкоду надмірного вживання солодкої їжі.

Студенти показали високий рівень знань пройденого матеріалу, за темами гігієнічного навчання і виховання та санітарно-освітньої роботи.

6.02.19

6 лютого 2019 року співробітники кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань відвідали благодійний концерт «Голос академії 2019» під девізом «Почуй міць голосу!», який відбувся в приміщенні Полтавського академічного театру ляльок та долучилися до збору коштів на підтримку студентки 3 курсу стоматологічного факультету Білик Христини, яка потребує лікування. Сподіваємося на скоріше одужання дівчини та бажаємо їй міцного здоров'я!

4.02.19

4 лютого 2019 року кафедра дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань(зав. каф. Каськова Л.Ф.) організувала та провела уроки навчання гігієні ротової порожнини з акцентом на важливості усунення шкідливих звичок для вихованців Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №3 «Червона калинонька», приурочених до Дня стоматолога (9 лютого).

На чолі з асистентом кафедри Павленковою О.С. студенти 12 групи 3 курсу стоматологічного факультету (Гавриш Вікторія, Козак Дмитро, Левченко Руслана, Свідельська Анастасія, Шклярук Євгенія) організували профілактичну групу «Посмішка» та провели свої перші цікаві та пізнавальні уроки для дітей середніх та старших груп.

Уроки включали в себе показ мультфільму про важливість догляду за ротовою порожниною, розповідь про основні правила та методи чищення зубів (на моделях), важливість усунення шкідливих звичок (смоктання пальців, закусування губ, підпирання нижньої щелепи руками) для формування здорового, повноцінного зубного ряду.

У кінці кожного уроку діткам задавали питання за прослуханим матеріалом, на які вони з радістю правильно відповідали.

Також дітям розповіли про важливість здорового харчування, необхідності вживання сирих овочів та фруктів, про наслідки надмірного споживання солодкої їжі та обов'язкового відвідування лікаря-стоматолога 2 рази за рік.

Вихователям були надані пізнавальні листівки для батьків, у яких детально висвітлена інформація про правила догляду за ротовою порожниною їх дітей.

Проведені уроки гігієни є чудовим закріпленням тем стосовно гігієнічного навчання і виховання дітей та санітарно-освітньої роботи, які студенти нещодавно вивчили на нашій кафедрі.

Висловлюємо подяку директору СНВК №3 «Червона калинонька» Бут Любові Вікторівні та всьому педагогічному колективу за плідну співпрацю.

14.12.18

14 грудня 2018 року співробітники кафедри долучилися до акції зі збору білизни для виготовлення зимового маскувального спорядження для українських військових у зоні проведення ООС. Зібрані речі були принесені до спеціально облаштованого контейнеру "ОдежиНа".

19.05.18

19 травня 2018 року з нагоди святкування Дня Європи в Україні кафедра дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань за участі деканату стоматологічного факультету приєдналася до цієї події. Був організований захід, де викладач кафедри Артем’єв А. В. та ст. лаборант кафедри Бокова О. Г. разом із студентами 4 курсу 7 групи Борисовою Ю. О., Левченко Б. О., Панасенко А. І., Сорокіною О. Є., Нечпай А. А. ознайомлювали та навчали правилам догляду за порожниною рота, задля попередження виникнення карієсу. Кожен заохочуваний отримав подарунок та гарний настрій на цілий день!

21.02.18

Завідуюча та члени колективу кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань відвідали благодійний концерт «Містер УМСА», який відбувся 21.02.2018 в Міському будинку культури. Усі отримані кошти були передані на лікування студента 2 курсу стоматологічного факультету Муренка Ярослава, який знаходиться в комі та перебуває у відділенні інтенсивної терапії.

15.02.18

Завідуюча та члени колективу кафедри дитячої терапевтичної стоматології з профілактикою стоматологічних захворювань підтримали соціально-значущу ініціативу благодійної організації «Світло надії», запроваджену за підтримки Полтавської міської ради, «ОдежиНА». Вони передали через спеціалізований контейнер, який знаходиться в академії, одяг, що був у вжитку, для верств населення, які найбільше цього потребують. У майбутньому колектив планує не зупинятися на цьому та регулярно буде підтримувати благодійні заходи.

(C) 2008 Інформаційно-аналітичний центр ВДНЗУ УМСА

Головна || Новини || Історія || Ректорат || Факультети || Кафедри || Навчальний процес || Підрозділи || Журнали || Бібліотека || Студенти || Абітурієнтам || Конференції || Трибуна лікаря || Форум