Кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією

Клінічні бази кафедри:
Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня, Першотравневий проспект, 22, м. Полтава, 36011, (05322) 50-27-01
e-mail: infectionumsa@ukr.net
Дитяче інфекційне відділення, 1-а міська клінічна лікарня, вул. Олеся Гончара,27а, м.Полтава, 36038, (05322)  67-62-92;
Інфекційне відділення гарнізонного військового госпіталю, вул. В. Козака, 3, м.Полтава, 36003, (0532) 7-41-87
.

Міністерство охорони здоров'я України

Міністерство освіти та науки України

Інформаційний центр сімейної медицини

Листопад 2018 р.

З 1 по 13 листопада 2018 року лікарі-інтерни разом зі студентами-активістами кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією провели традиційний цикл інформаційних годин серед школярів міста та студентів УМСА з питань профілактики грипу та ГРВІ.

25 жовтня 2018р. 25 жовтня 2018 р. на базі ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» відбувся обласний семінар "Актуальні напрямки профілактики сказу". Доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Котелевська Т.М. виступала з доповіддю «Етіологія, клініка, діагностика, лікування сказу. Сучасна позиція ВООЗ щодо надання антирабічної допомоги.»

Листопад-грудень

2017 р.

В рамках санітарно-просвітницької роботи кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, студенти волонтерського загону кафедри (Шкарупа Катерина, Садовська Альона, Курій Микола, Сеньків Ярослав, Бронзенко Марина, Розводовська Діана) протягом листопада-грудня провели цикл профілактичних бесід "Грип - правила гри" для студентів академії 1-5 курсів медичних та стоматологічного факультетів.
Протягом лекцій зі студентською молоддю розглянуті питання виникнення епідемій грипу та основні шляхи передачі вірусу, перші клінічні прояви хвороби та основні засоби профілактики.

2017 р.

Викладачі та студенти 5 курсу медичного факультету взяли участь у анонімному тестуванні на ВІЛ у мобільній амбулаторії БО «Світло Надії», яке проводилось у в центрі міста.

2017 р.

Волонтерський загін кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією ВДНЗУ «УМСА», за підтримки БО «Світло Надії», провели в адміністративному корпусі академії акцію, присвячена Дню солідарності з ВІЛ-інфікованими пацієнтами. Студенти академії мали змогу ознайомитися із сучасними тенденціями ВІЛ-інфекції в Україні, основними її факторами передачі та отримати  засоби індивідуального захисту.

27 листопада 2017 р. З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією ВДНЗУ «УМСА»  разом із UMSA Poltava, за підтримки БО «Світло Надії» провели з 27.11. по 30.11.2017 рр.  цикл тренінгів  для студентів 5 та 6 курсів медичного факультету «Руйнація стигми щодо ВІЛ-інфікованих пацієнтів». Протягом цих тренінгів учасники визначали та обговорювали медичні, соціальні та юридичні аспекти ВІЛ-інфекції, визначали значимість шляхів передачі ВІЛ, під час моделювання життєвих ситуацій вирішували можливості подолання стигми щодо пацієнтів.

23 червня 2017 р.

Cпівробітники кафедри інфекційних хвороб брали участь в обласному семінарі з питань санітарної охорони території області від занесення та розповсюдження особливо небезпечних хвороб, згідно наказу Департаменту охорони здоров'я ОДА та ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» за №315/27 від 27.04.2017 р.

На семінарі були представлені наступні доповіді співробітників кафедри:
- «Септичні стани при інфекційних захворюваннях: актуальні питання з діагностики та лікування», к.мед.н., доцент Боднар Вадим Анатолійович
- «Рідкісні гарячкові інфекційні захворювання в Україні і підходи до діагностики та лікування», к.мед.н., доцент Котелевська Тетяна Михайлівна
- «Лайм Бореліоз – міждисциплінарна проблема», к.мед.н., асистент Прийменко Наталія Олегівна.

1 грудня 2016р. У м.Полтава до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбулось безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ. Кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією ВДНЗУ "УМСА" разом зі студентами 5 курсу медичного факультету взяла активну участь у цій акції, ініційованій благодійною організацією «Світло надії». Під час тестування студенти та співробітники кафедри активно проводили санітарно-просвітницьку роботу з питань протидії та профілактики ВІЛ/СНІДу. Також студенти-волонтери роздавали поліграфічну продукцію, агітували полтавців та гостей міста пройти безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ в мобільній лабораторії.

4 листопада 2016р

На базі кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією відбувся тренінг для студентів 5 і 6 курсів медичних факультетів №1 та №2 з організації протиепідемічних заходів в осередку особливо небезпечних інфекцій. Студентам було продемонстровано повний комплекс протиепідемічних заходів в осередку особливо-небезпечних хвороб. Продемонстрований алгоритм дій у разі виявлення хворого на геморагічну лихоманку Єбола. Детально доведений та продемонстрований порядок надягання та знятті протичумного костюму.