КАФЕДРА СОЦІАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ, ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЕКОНОМІКИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
З БІОСТАТИСТИКОЮ

м. Полтава, вул. Залізна, 17, 4 міська поліклініка, тел. 61-70-13

socmed@umsa.edu.ua

 

Міністерство охорони здоров'я України

Міністерство освіти та науки України

Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямків підготовки "Медицина" та "Фармація"


Український центр оцінювання якості освіти

Інформаційний центр сімейної медицини
 

Нацiональний медичний унiверситет iм. О.О.Богомольця

 

Нацiональний фармацевтичний унiверситет

 

Буковинський державний медичний університет

 

Вiнницький національний медичний унiверситет iм. М.І.Пирогова

 

Днiпропетровська державна медична академiя

 

Донецький національний медичний унiверситет

 

Запорiзький державний медичний унiверситет

 

Івано-Франківський національний медичний університет

 

Національна медична академiя пiслядипломної освiти iм. П.Л.Шупика

 

Кримський державний медичний унiверситет iм.С.І.Георгiєвського

 

Київський медичний університет УАНМ

 

Львiвський національний медичний унiверситет iм.Данила Галицького

 

Луганський державний медичний унiверситет

 

Одеський національний медичний унiверситет

 

Тернопiльський державний медичний університет iм. І.Я.Горбачевського
 

Харківський національний медичний університет

 

Харкiвська медична академiя пiслядипломної освiти

 

Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка

 

Полтавська державна аграрна академія

 

Полтавський університет економіки і торгівлі

 

Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка

 
 

Виховна робота

Виховна робота на кафедрі соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з біостатистикою проводиться згідно плану кафедри, що складений відповідно Плану виховної роботи зі студентами затверджений Вченою Радою ВДНЗУ «УМСА.

Відповідно плану виховної роботи розроблений графік проведення індивідуальних виховних годин із фіксованими днями проведення зустріч зі студентами, встановленим часом та місцем проведення.

СПИСОК ВИКЛАДАЧІВ, що є кураторами

викл. Касинець С. С........................V курс 16 гр
викл.Краснова О. І........................V курс 17 гр
доц. Бєлікова І. В........................V курс 18 гр
викл. Ляхова Н. О........................V курс 19 гр
викл. Плужнікова Т. В........................V курс 20гр
викл. Хорош М. В........................III курс 17 гр.
викл. Товстяк М.М........................III курс 18 гр.

Складені плани роботи кураторів з групами протягом року. Розроблені сценарії проведення загальних та індивідуально-групових заходів. Під час проведення індивідуально-групових годин зі студентами куратори відповідних груп розбирають зі студентами найважливіші питання сьогодення: формування негативного ставлення до тютюнопаління, наркоманії, пияцтва, проблеми збереження репродуктивного здоров'я, профілактика абортів тощо. Складені тематичні плани бесід зі студентами на теми: «Молодь проти СНІДу», «Туберкульоз – пряма і явна загроза», національні свята та традиції українського народу та ін.

Кафедра відвідує студентські гуртожитки, проводить зі студентами бесіди щодо правил проживання та користування місцями загального користування.

21.09.2018 р. студенти 5 курсу медичного факультету №2 Берчун Анна, Щербак Надія та студент 4 курсу медичного факультету №2 Поваров Станіслав під керівництвом завідувачки кафедри Голованової І. А. та викладача Плужнікової Т.В. провели санітарно-просвітницьку роботу серед учнів 1 класу ЗОШ № 23. Була проведена лекція щодо жорстокості серед школярів (булінг). Школяри із зацікавленістю прослухали лекцію.

3.10.2018 р. студенти 5 курсу  медичного факультету № 2 Берчун Аня, Щербак Надія, Поваров Станіслав під керівництвом завідувачки кафедри  Голованової І.А.,  викладачів Плужнікової Т.В. та Краснової О.І. провели санітарно-просвітницький захід на тему "Шкільний булінг" з учнями 4-х класів Полтавської гімназії  № 13.   Студенти ознайомили школярів з причинами виникнення булінгу, впливу цього явища на окрему особистість та учнівський колектив в цілому, опрацювали практичні методи виявлення постраждалих та булерів. Заняття викликало жвавий інтерес у школярів.

Учасники волонтерського загону, студенти 3-4 курсів медичного факультету №1 Ільченко Н., Каменська О. та Помилой О. 11 жовтня 2018 року провели тренінг щодо дотримування здорового способу життя серед школярів 3 класу школи №40. Волонтери ознайомили школярів із гігієнічними навичками та правилами дотримування гігієни харчування, гігієни спорту, гігієни повітря.
Була проведена гра зі школярами «Квітка здоров’я», на якій діти змогли на прикладах потренуватися дотримання гігієнічних навичок. Усі присутні, і діти, і вчителя, і самі волонтери були задоволені проведеною санітарно-просвітницькою годиною.

31 травня волонтери загону «Єдність» ВДНЗУ «УМСА» за підтримки Управління у справах сім'ї, молоді та спорту провели інформаційну акцію присвячену Дню боротьби з тютюнопалінням. Волонтери разом з старшим викладачем кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров?я з біостатистикою, к.м.н. Плужніковою Т.В., викладачами кафедри Красновою О.І та Ляховою Н.О. пройшли вулицями м.Полтава, провели анкетування, інформування перехожих та запитували в них про ставлення до тютюнопаління, розповідали про небезпечні наслідки цієї шкідливої звички. Давали перехожим цукерки в обмін на цигарки.

Тютюн

Тютюн

Тютюн

Тютюн

23.03.2018 р. студенти 4 курсу медичного факультету № 2, групи 25 Берчун Анна, Поваров Станіслав, Щербак Надія під керівництвом відповідального за виховну роботу кафедри соціальної медицини та організації економіки охорони здоров’я з біостатистикою Плужнікової Т.В. провели лекцію на тему "Туберкульоз" в СШ № 4 м. Полтава. Студенти розповіли про шкідливість куріння, як фактору ризику виникнення туберкульозу. Лекція викликала жвавий інтерес у школярів.

ОЦЕВУМ

ОЦЕВУМ

ОЦЕВУМ

На кафедрі соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з біостатистикою постійно проводиться виховна робота викладачів-кураторів зі студентами відповідних груп. 27. 02. 2018 року було проведено виховний захід, присвячений інтернет-залежності та її впливу на психічний стан молоді. Студенти 4 курсу медичного факультету №1, 16-17 груп разом зі своїми кураторами – викладачами Касинець С.С. і Красновою О.І., викладачем Ляховою Н.О та відповідальним за виховну роботу на кафедрі ст. викладачем Плужніковою Т.В. провели бесіду щодо впливу інтернету та психічної залежності від нього на молодь країни. Були представлені цікаві приклади інтернет-залежних осіб та пов’язаних з цим психічних розладів.

ОЦЕВУМ

ОЦЕВУМ

23.01. 2018 року завідувачкою кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з біостатистикою ВДНЗУ "УМСА" д.м.н., професором Головановою Іриною Анатоліївною та студентами медичного факультету № 1 було проведено санітарно-просівтницький захід на тему "Здорове харчування" для учасників гуртка спортивного танцю ОЦЕВУМ. В форматі дискусії діти отримали інформацію про головні принципи здорового харчування, корисні та шкідливі продукти, вітаміни. Дізнались про користь та доцільність дотримання раціону, питного режиму, поняття калорійність, калорії, добового режиму.

ОЦЕВУМ

ОЦЕВУМ

ОЦЕВУМ

1 жовтня 2017 року колектив кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з біостатистикою відвідав Пункт перетримки безхатніх тварин (ППБТ) у Полтаві.

ната

таня

Викладачами були доставлені продукти для годування тварин, і необхідний інтвентар. Як допомога для працівників Пункту перетримки, викладачами кафедри і студентами-волонтерами було проведено вигул і годування тварин.

На кафедрі створено Волонтерський загін «Молодь за здоровий спосіб життя», керівником якого призначена викладач кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з біостатистикою Плужнікова Т.В. Складені план роботи та список студентів Волонтерського загону «Молодь за здоровий спосіб життя». Студенти під керівництвом викладачів проводять інформаційно-пропагандистську та профілактичну роботу серед студентів ВУЗів та учнів різних шкіл м. Полтави.

Студентки 5 курсу медичного факультету Підтоптана Наталія та Шевчук Ірина під керівництвом кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з біостатистикою провели санітарно-просвітницьку роботу серед студентів та магістрів Полтавської державної аграрної академії на тему:  "Аборт як медико-соціальна проблема сучасності".
         Також з метою  формування позитивного ставлення молоді щодо активного використання контрацептивів як альтернативи абортів, було прочитано лекцію з теми "Сучасні методи контрацепції".
         Лекції викликали зацікавленість у слухачів, виникла жвава дискусія щодо розглянутої теми.

 

16.02.2017р. в дитячому садку (Полтавський дошкільний навчальний заклад № 14 «Теремок») студенти 4 курсу медичного факультету № 1, Куц Надія, Коломієць Анастасія, Василенко Анастасія під керівництвом відповідального за виховну роботу кафедри соціальної медицини провели лекцію на тему "Як зберегти здоров'я зубів". Загальне ознайомлення дітей з зубом як органом, розповідь про його значення. Гра в загадки на тематику зубів, їх гігієни. Наглядна інтерактивна гра про необхідність чищення зубів, демонстрація правильної техніки чищення зубів. Розмова про корисні та шкідливі для зубів продукти. 5-хвилинна зарядка. Інтерактивна гра для запам'ятовування прослуханого матеріалу.

садик 1

садик 2

садик 5

3.03 і 7.03 студенти-волонтери загону "Єдність" - Ізюменко Олександр і Бузало Алла (4 курс мед. ф-т) за координації к.м.н. Плужнікової Т.В. (кафедра соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з біостатистикою) провели в Полтавській гімназії "Здоров'я" №14 два тренінги для учнів 7 класів на тему: "Здорове харчування - яким воно має бути".
Під час тренінгів в форматі діалогу була обговорена шкідливість фаст-фуду та роль харчування в підтриманні здоров'я. На протязі березня заплановано провести ще 2 тренінги для учнів  5 і 6 класів.

єдність 1

єдність 2

єдність 3

01.03.2017р. в приватній  школі "Чарівний світ" провели лекцію студентки 4 курсу медичного факультету № 1, Куц Надія, Коломієць Анастасія, Василенко Анастасія

         Лекція на тему "як зберегти здоров'я зубів". Загальне ознайомлення дітей з зубом як органом, розповідь про його значення. Гра в загадки на тематику зубів, їх гігієни. Наглядна інтерактивна гра про необхідність чищення зубів, демонстрація правильної техніки чищення зубів. Розмова про корисні та шкідливі для зубів продукти.

чарівний світ

подяка

Волонтери загону "Єдність" студенти медичного факультету №1 Ізюменко Олександр (4 курс), Бузало Алла (4 курс), Свинаренко Катерина (2 курс) за координації к.м.н. Плужнікової Т.В. на протязі березня 2017 року провели тренінгові заняття для учнів 14 гімназії на тему "Здоров'я",  "Здорове та раціональне харчування - яким воно повинно бути".
         В різні дні тренінги було проведено у 5-10 класах, всього 215 учнів. Під час тренінгів в форматі діалогу була обговорена шкідливість фаст-фуду та роль харчування в підтриманні здоров'я і профілактиці харчових отруєнь.

training 1

training 2

  05.10.2017р. в  Полтавській ЗОШ № 40  провели інтерактивну гру з школярами студентки 5 курсу медичного факультету  № 1, група 20 - Куц Надія, Коломієць Анастасія, Василенко Анастасія. Спочатку була прочитана лекція на тему "Як зберегти здоров'я зубів". Було проведено загальне ознайомлення дітей з зубом та розповідь про його значення для кожного з нас. Наглядна інтерактивна гра про необхідність чищення зубів, а також демонстрація правильної техніки чищення зубів дуже зацікавила дітей. Школярі приймали активну участь у розмові про корисні та шкідливі для зубів продукти. 

training 2

training 2

training 2

15 листопада 2017 року колектив кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з біостатистикою разом зі студентами 5 курсу медичного факультету 2 група відвідали Пункт перетримки безхатніх тварин (ППБТ) у Полтаві. Викладачами була доставлена фінансова підтримка для потреб безхатніх тварин. Як допомога для працівників Пункту перетримки, викладачами кафедри і студентами-волонтерами було проведено вигул і годування тварин.14-15 листопада студентки 23 групи медичного факультету № 1 5 курсу Берегова Валерія та Федько Вікторія прочитали лекцію на тему Здорове харчування для учнів 2-3 класів школи « 40 і спеціалізованої школи –інтернату№ 2 . В ігровій формі питання відповідь діти отримали інформацію про головні принципи здорового харчування, корисні та шкідливі продукти, вітаміни та мікроелементи у навколишньому середовищі, зрозуміли користь та доцільність дотримання раціону, питного режиму, вивчили поняття калорії і калорійність добового режиму


 

(C) 2008 Інформаційно-аналітичний центр ВДНЗУ УМСА

Головна || Новини || Історія || Ректорат || Факультети || Кафедри || Навчальний процес || Підрозділи || Журнали || Бібліотека || Студенти || Абітурієнтам || Конференції || Трибуна лікаря || Форум