"УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

ПАМ’ЯТІ ВЧЕНОГО, ПЕДАГОГА, КОЛЕГИ, ДРУГА
МИХАЙЛА САХНОВИЧА РАСІНА

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»

27 липня 2018 року після тривалої тяжкої хвороби пішов з життя відомий талановитий науковець, людина великої і щедрої на добро душі, улюблений Вчитель кількох поколінь студентів-медиків, до останніх днів життя відданий своєму покликанню лікар, доктор медичних наук, професор Михайло Сахнович Расін.

Він народився 10 червня 1941 року у Харкові в сім’ї лікарів. У 1958 році вступив до Харківського медичного інституту і у 1964 році закінчив його. Працював дільничним терапевтом, кардіологом, поєднував роботу в практичній охороні здоров’я з педагогічною та науковою діяльністю.

У 1976 році розпочався науково-педагогічний шлях Михайла Сахновича на Полтавщині асистентом клініки факультетської терапії Полтавського медичного стоматологічного інституту під керівництвом професора М.А. Дудченка. Потім він працював доцентом та професором кафедри госпітальної терапії ВДНЗУ «УМСА». З грудня 1991 р. по 2002 р. очолював кафедру і клініку внутрішніх хвороб. До останніх днів працював професором кафедри внутрішньої медицини №3 з фтизіатрією ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Професор Расін М.С. – представник харківської терапевтичної та біохіміко-фізіологічної школи. Його кандидатська дисертація присвячена особливостям обміну катехоламінів, електролітів та мікроелементів у хворих на ревматизм, докторська – вивченню центральних механізмів гормональної регуляції при атеросклерозі та стресі. Сферою наукових інтересів Михайла Сахновича були артеріальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця, гематологія. Педагог вищої школи, мав великі досягнення в науковій роботі, брав активну участь у підготовці наукових та педагогічних кадрів. Расін М.С. – автор більше 200 публікацій, навчальних посібників. Висококваліфікований спеціаліст, знавець іноземних мов, він плідно працював в галузі фізіології та біохімії. Під його керівництвом захищено 10 кандидатських дисертацій.

Цілеспрямованість, відповідальність, активна життєва позиція Михайла Сахнович завжди були прикладом для колег і студентів. У все він вкладав частку своєї душі.

Останні роки життя Михайло Сахнович довго і тяжко хворів. Але залишались незмінними його працелюбність і відданість медицині, яку він обрав справою всього свого життя.

Його численним колегам, учням, друзям і просто всім, хто його знав, важко повірити у те, що ця світла, сповнена кипучої енергії і любові до життя людина, ентузіаст нових досліджень і проектів у науці, пішов за недосяжний обрій…

Ректорат і науково-викладацький колектив ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» сумують та висловлюють глибоке співчуття дружині, рідним й близьким Михайла Сахновича. Він на завжди залишиться в нашій пам’яті та серцях!

Ректорат ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»