ПАМ’ЯТІ ВЧЕНОГО, ПЕДАГОГА, КОЛЕГИ, ДРУГА
МИХАЙЛА САХНОВИЧА РАСІНА

27 липня 2018 року після тривалої тяжкої хвороби пішов з життя відомий талановитий науковець, людина великої і щедрої на добро душі, улюблений Вчитель кількох поколінь студентів-медиків, до останніх днів життя відданий своєму покликанню лікар, доктор медичних наук, професор Михайло Сахнович Расін.

Він народився 10 червня 1941 року у Харкові в сім’ї лікарів. У 1958 році вступив до Харківського медичного інституту і у 1964 році закінчив його. Працював дільничним терапевтом, кардіологом, поєднував роботу в практичній охороні здоров’я з педагогічною та науковою діяльністю.

У 1976 році розпочався науково-педагогічний шлях Михайла Сахновича на Полтавщині асистентом клініки факультетської терапії Полтавського медичного стоматологічного інституту під керівництвом професора М.А. Дудченка. Потім він працював доцентом та професором кафедри госпітальної терапії ВДНЗУ «УМСА». З грудня 1991 р. по 2002 р. очолював кафедру і клініку внутрішніх хвороб. До останніх днів працював професором кафедри внутрішньої медицини №3 з фтизіатрією ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Професор Расін М.С. – представник харківської терапевтичної та біохіміко-фізіологічної школи. Його кандидатська дисертація присвячена особливостям обміну катехоламінів, електролітів та мікроелементів у хворих на ревматизм, докторська – вивченню центральних механізмів гормональної регуляції при атеросклерозі та стресі. Сферою наукових інтересів Михайла Сахновича були артеріальна гіпертонія, ішемічна хвороба серця, гематологія. Педагог вищої школи, мав великі досягнення в науковій роботі, брав активну участь у підготовці наукових та педагогічних кадрів. Расін М.С. – автор більше 200 публікацій, навчальних посібників. Висококваліфікований спеціаліст, знавець іноземних мов, він плідно працював в галузі фізіології та біохімії. Під його керівництвом захищено 10 кандидатських дисертацій.

Цілеспрямованість, відповідальність, активна життєва позиція Михайла Сахнович завжди були прикладом для колег і студентів. У все він вкладав частку своєї душі.

Останні роки життя Михайло Сахнович довго і тяжко хворів. Але залишались незмінними його працелюбність і відданість медицині, яку він обрав справою всього свого життя.

Його численним колегам, учням, друзям і просто всім, хто його знав, важко повірити у те, що ця світла, сповнена кипучої енергії і любові до життя людина, ентузіаст нових досліджень і проектів у науці, пішов за недосяжний обрій…

Ректорат і науково-викладацький колектив ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» сумують та висловлюють глибоке співчуття дружині, рідним й близьким Михайла Сахновича. Він на завжди залишиться в нашій пам’яті та серцях!

Ректорат ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»