ДРУЖНІЙ ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ ВДНЗУ «УМСА» В АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

25-26 червня 2018 р. на запрошення ректора проф. Герая Герайбейли відбувся дружній візит в Азербайджанський Медичний Університет проректора з виховної роботи проф. Похилька В.І. та зав. кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я проф. Голованової І.А.

В рамках відвідування проходила зустріч з проректором з міжнародних стосунків проф. Надиром Азер огли Зейналовим, результатом якої стало підписання меморандуму про взаєморозуміння між Вищим державним навчальним закладом України «Українська медична стоматологічна академія» та Азербайджанським Медичним Університетом.

Проректор з міжнародних стосунків провів екскурсію по університету. Азербайджанський Медичний Університет (АМУ) був заснований в 1930 році на базі медичного факультету Бакинського Державного Університету (БДУ). Поряд з 4 існуючими клініками АМУ, є 6 академічних корпусів та 6 студентських гуртожитків з 1700 місцями. Цікавим є той факт, що гуртожитки окремі, 2 з них призначені для дівчат, 2 для хлопців і 2 гуртожитки для іноземних студентів.

З 2006-2007 навчальних років на факультеті медичної профілактики, фармакології, з 2009-2010 рр. на стоматологічному факультеті і з 2010-2011 рр. на факультетах лікувальної профілактики і педіатрії використовується кредитна система освіти.

Ухвалення «Закону про освіту» Азербайджанської Республіки в червні 2009 року забезпечило сприятливі умови для переходу на кредитну систему освіти і післядипломне навчання з системою резидентури. Цей закон забезпечує підготовку наукових і педагогічних кадрів за новими правилами.

В Азербайджанському Медичному Університеті спеціально для навчання студентів створені наступні клініки: навчально-стоматологічна, онкологічна, навчально-терапевтична, навчально-хірургічна.

Також відбулася зустріч із завідувачем кафедри громадського здоров’я проф. Чобановим Р.В. та викладачами кафедри Гаджиєвою Я.Г. та Ісламзаде І.Ф.

Під час обговорення домовилися про епідеміологічне дослідження щодо факторів ризику неінфекційних захворювань та обміну викладачів та студентів для стажування та навчання.