СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ВДНЗУ «УМСА» ЗА ФРАНЦУЗЬКО-УКРАЇНСЬКОЮ ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА ФАРМАЦІЇ

Вже майже шість років поспіль ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» є партнером Освітньої програми для лікарів, організованої Асоціацією французько-української співпраці в галузі медицини та фармації (ASFUDS) за сприяння Світової федерації українських лікарських товариств. За цей час досить велика кількість наших викладачів та студентів взяли участь у Програмі, ознайомилися з медичними закладами Європи, насамперед Франції, а також Німеччини, Італії, Швеції, Великобританії та відвідали ВООЗ.

Взяти участь в освітній програмі можна протягом року, так як поїздки відбуваються кожні два місяці, а влітку – кожного місяця. Інформація представлена на сайті академії в розділі «Наука». Кожен учасник отримує сертифікат про міжнародне стажування (72 год.).

У червні 2018 року делегація викладачів нашої академії у складі професора кафедри гістології, цитології та ембріології, д.мед.н. Єрошенко Г.А., завідувачки каф. внутрішньої медицини №3 з фтизіатрією, к.мед.н., доцента Борзих О.А., завідувача каф. дитячої хірургії з травматологією та ортопедією, к.мед.н., доцента Пелипенко О.В. та доцента кафедри гістології, цитології та ембріології, к.мед.н. Пелипенко Л.Б. пройшла стажування у м. Лондон (Великобританія).

Вони відвідали найсучасніший британський навчальний центр професійної підготовки і підвищення кваліфікації медиків Шпиталю університетського коледжу Лондона (UCH), який розпочав свою роботу у 2008 році. Зокрема, ознайомились із можливостями симуляційного центру лапароскопічної та малоінвазивної хірургії та роботохірургії (з використанням двох систем (DA VINCI) (http://www.ucheducationcentre.org/minimalaccesssurgery.html). Також наших лікарів тепло приймали у Королівській колегії хірургів Англії, де вони мали можливість прослухати лекцію про основні напрямки роботи цього професійного об’єднання, високі стандарти хірургічної практики у Великій Британії та можливості безкоштовного стажування українських хірургів у рамках Міжнародної навчальної хірургічної програми (ISTP) (http://www.rcseng.ac.uk/about-the-rcs/international-affairs/ international-surgical-training-programmе/).

Ці візити були цікавими та пізнавальними, а отримана інформація корисна нашим лікарям та викладачам. Незабутні враження від медичної програми, екскурсії по історичним місцям та дружні бесіди між лікарями із різних міст України, де обговорювались цікаві клінічні випадки та проходив обмін досвідом, надовго залишаться у пам’яті учасників поїздки.