МАЙСТЕР-КЛАС З ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ НА БАЗІ НОВОСТВОРЕНОЇ КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ № 4

31 березня 2018 року відбулася визначна подія для хірургічної спільноти м. Полтави. На базі новоствореної кафедри хірургії № 4 ВДНЗУ «УМСА» був проведений майстер-клас з лапароскопічної хірургії. Це стало можливим завдяки ініціативі зав. кафедри професора Дудченка М.О., підтримці адміністрації ВДНЗУ «УМСА» в особі ректора академії професора Ждана В.М., проректора з лікувальної роботи Ксьонза І.В. та адміністрації 3-ї міської лікарні – головного лікаря Рудича А.І.

Темою майстер-класу було обрано лапароскопічне лікування онкологічних захворювань черевної порожнини та лапароскопічні операції при доброякісних новоутвореннях органів малого тазу.

У рамках заходу було проведено 3 оперативні втручання на тематичних хворих:

- Пацієнтка з діагнозом: Са ректосигсмоїдного відділу товстого кишечника Т¬3N0M0, супутнім Са верхнього полюсу лівої нирки та надлишком маси тіла ІІІ ст. – була проведена лапароскопічна лівобічна геміколектомія з формуванням інтракорпорального анастомозу кінець в кінець та резекція лівої нирки.

- Пацієнтка з діагнозом: Симптомна вузлова фіброміома матки 14-15 тижнів. Анемія тяжкого ступеня – виконана лапароскопічна тотальна гістеректомія зі збереженням яєчників.

- Пацієнтка з діагнозом: Симптомна вузлова множинна фіброміома матки 18 тижнів з субмукозним ростом та народженням фіброматозного вузла – виконана лапароскопічна тотальна гістеректомія зі збереженням яєчників.

Участь у майстер класі брали: колектив кафедри хірургії № 4, які асистували професору Дудченко на оперативних втручаннях, були присутні також лікарі-хірурги та лікарі-гінекологи з обласної, міських, районної лікарень м. Полтави, співробітники кафедри гінекології ВДНЗУ «УМСА», інтерни з фаху «Хірургія», студенти-гуртківці.

Для відвідувачів була організована трансляція відеозображення з операційної до навчальної кімнати. Був присутній sound-модератор (асистент кафедри Іващенко Д.М.), який надавав глядачам інформацію щодо техніки та ходу операцій та забезпечував відповіді на запитання до операційної бригади.

За результатами проведеного заходу можна стверджувати, що для спеціалістів був наданий неоціненний досвід, а усі пацієнти отримали повноцінне лікування, яке буде сприяти їх найшвидшому видужанню. У подальшому планується проведення подібних майстер-класів стосовно інших тематичних патологій, які вивчають на кафедрі хірургії № 4.