XXIV З’ЇЗД ХІРУРГІВ УКРАЇНИ

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 Українська медична стоматологічна академія

26-28 вересня 2018 року в Українському домі (м. Київ) відбувся XXIV з’їзд хірургів України, в якому взяли участь провідні фахівці, науковці та практичні лікарі.

Під час відкриття з’їзду були зачитані привітання від Президента України, Голови Верховної Ради та Комітету Верховної ради з охорони здоров’я, Прем’єр-Міністра України та в.о. Міністра охорони здоров’я України. Доповідачами відмічений значний вклад військових та цивільних хірургів у збереження життя та відновлення здоров’я військовослужбовців і мирних громадян, які постраждали внаслідок окупації частини Донецької і Луганської областей України. Завдяки їх важкій праці збережені тисячі життів наших громадян.

У роботі з’їзду взяла участь і представницька делегація хірургів Полтавської області. Серед них були присутні: проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор кафедри дитячої хірургії з травматологією та ортопедією Ксьонз І.В., усі завідувачі хірургічних кафедр Української медичної стоматологічної академії, професори: Лігоненко О.В., Ляховський В.І., Шейко В.Д., Малик С.В., Дудченко М.О., головний експерт з хірургії Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, доцент кафедри хірургії №1 Дубинський М.В. та багато інших співробітників кафедр і практичних лікарів із міських та районних лікарень області.

Засідання одночасно проводилося у декількох секціях, на яких розглядалися питання сучасних методів діагностики і лікування більшості хірургічних захворювань у дорослих та дітей.

Засідання секцій проходили досить цікаво та змістовно, після виступів слухачі могли задати питання та отримати на них відповіді навіть від іменитих фахівців. 27 вересня на різних секційних засіданнях виступили з чотирма доповідями співробітники клініки дитячої хірургії та аспірант кафедри хірургії №1 Кизименко О.О..

Приємно відмітити, що у роботі з’їзду взяла участь велика кількість молодих спеціалістів, науковців, які здобули великі теоретичні знання і необхідний досвід для подальшої діяльності. Своїм вагомим досвідом у наданні медичної допомоги пораненим на етапах евакуації поділилися військові хірурги, які навели дані про кількість постраждалих від військових дій та приклади їх успішного лікування.

На XXIV з’їзді хірургів України була переобрана Президія ГО «Асоціації хірургів України» та обраний Голова асоціації. На новий термін Головою ГО «Асоціації хірургів України» був переобраний директор Національного інституту хірургії та трансплантології НАМН України, д.мед.н., професор, член-кореспондент НАМН України Усенко О.Ю.