"УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВИЗНАЧЕНО ВІСІМ РЕГІОНАЛЬНИХ НОМІНАНТІВ НА ЗДОБУТТЯ ВІДЗНАКИ ЗА ПРОФЕСІОНАЛІЗМ ТА МИЛОСЕРДЯ «ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА» І «МЕДАЛЬ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА»

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»

Відбулося засідання Регіональної ради Полтавської області, на якій обрали вісьмох кандидатів, які представлятимуть Полтавщину на отримання медичних відзнак за професіоналізм та милосердя – «Орден Святого Пантелеймона» і «Медаль Святого Пантелеймона».

Голова Регіональної ради Полтавської області Валерій Похилько ознайомив усіх членів ради із поданими кандидатурами, визначив сильні та унікальні сторони учасників, презентував їх діяльність. Учасники засідання відзначили високий рівень організації проекту та вагомі здобутки претендентів. Усього на розгляд Регіональної ради подали пакети документів 23 претенденти.

Після палких дискусій та голосування було визначено наступних претендентів від Полтавщини на здобуття «Ордена Святого Пантелеймона»:

1. Номінація «Найкращий лікар». Хомрач В.Ф. – лікар ортопед-травматолог ортопедичного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики.

2. Номінація «Найкращий медичний працівник». Самолеліс Л.М. – заступник головного лікаря з медсестринства Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева, Голова Асоціації медичних сестер Полтавської області.

3. Номінація «Новатор охорони здоров'я». Кайдашев Ігор Петрович – доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ВДНЗ України «УМСА».

4. Номінація «За досягнення у міжнародному співробітництві у охороні здоров’я» перемогу здобув Лисак Віктор Петрович – директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації.

5. Номінація «Взірець служіння суспільству». Каптур Ірина Михайлівна – волонтер. У 2018 році вперше оберуть найкращих і серед молодих медичних працівників віком до 35 років. Їх чекає нагорода – «Медаль Святого Пантелеймона».

З Полтавщини претендентами на цю відзнаку є троє молодих медиків.

1. У номінації «За лікарське мистецтво». Гринь Катерина Вікторівна – лікар-психіатр Полтавської обласної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева у психіатричному відділенні для інвалідів та ветеранів війни.

2. У номінації «За турботу і ласку до хворого». Шуть Ольга Олегівна – старша сестра медичного відділення інтервенційної радіології з блоком інтенсивної терапії та рентген хірургічним блоком Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфософського.

3. У номінації «За наукові розробки в медицині» – Акімов Олег Євгенович –аспірант кафедри патофізіології ВДНЗУ «УМСА».

Нагадаємо, «Орден Святого Пантелеймона» заснований у 2009 році, з 2017 року він – найвища громадська нагорода для медиків за професіоналізм і милосердя. Відзнаку підтримують усі християнські церкви в Україні, МОЗ України та Національна академія медичних наук. Цю нагороду ще називають своєрідним «Оскаром» у медицині.