ЗУСТРІЧ ІЗ КОРИФЕЄМ МЕДИЦИНИ, ВЕТЕРАНОМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ПРОФЕСОРОМ ДУДЧЕНКОМ МАКСИМОМ АНДРІЙОВИЧЕМ

8 травня 2018 р. у ВДНЗУ «УМСА» відбулася зустріч студентів академії з корифеєм нашої медицини, ветераном Другої світової війни, полковником медичної служби у відставці, почесним академіком ВДНЗУ «УМСА», професором кафедри внутрішньої медицини №1, д.мед.н. ДУДЧЕНКОМ Максимом Андрійовичем, що була підготовлена за участю Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю (керівник проф. Похилько В.І.), кафедри внутрішньої медицини № 1 (зав. кафедрою доц. Маслова Г.С.).

Від імені ректорату, співробітників та усього колективу кафедри внутрішньої медицини № 1 Максима Андрійовича привітав проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти професор Скрипник І.М.

Шановний ветеран поділився з присутніми спогадами про страшні роки Другої світової та своїм бойовим і медичним досвідом, наголосив на необхідності любити рідну країну та готовності захистити її у будь-який час.

Досвід бойових дій Максима Андрійовича неоціненний: у 1939 р. вступив до Військово-медичної академії у м. Санкт-Петербурзі, під час блокади поєднував навчання з роботою в клініках академії, брав участь у захисті міста. В 1943 р. закінчив академію, був направлений на Воронезький фронт лікарем батальйону, у 1944 р. був призначений дивізіонним лікарем. Брав участь у бойових діях на Курській дузі, під Вінницею, у форсуванні р. Вісли. Нагороджений 5 бойовими орденами і 30 медалями. З 1950 по 1960 р. був начальником лікувального відділення і завідувачем науково-експериментальної лабораторії Трускавецького військового клінічного санаторія Міністерства Оборони. В період 1960-1974 р. – завідувач кафедри факультетської терапії Актюбінського медичного інституту. З 1974 до 1990 р. – завідувач кафедри факультетської терапії Полтавського медичного стоматологічного інституту, з 1990 р. – професор кафедри. Автор понад 300 наукових та навчально-методичних робіт, серед яких 6 монографій і 5 навчальних посібників, керівництво для лікарів. Наукові напрямки професора М.А. Дудченка: хронічні хвороби нирок (сечокам'яна хвороба, гломерулонефрити), захворювання серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, атеросклероз, гіпертонічна хвороба, серцева недостатність), гастроентерологічна патологія (виразкова хвороба, гепатити, цирози печінки). Під його керівництвом захищено 38 докторських та кандидатських дисертацій. За успіхи в навчальній, науковій, виховній роботі нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Почесною грамотою та пам'ятною медаллю С.П. Боткіна, знаком «Відмінник охорони здоров'я».

Студенти з захопленням слухали розповідь легендарної особистості та висловили щиру подяку професору Дудченко М.А.

Також, у дискотечно-виставковій залі міського Будинку культури відбувся традиційний прийом ветеранів м. Полтави. На урочистий захід завітали ветерани, діти війни, активісти громадських організацій ветеранського руху та усі, кому довелося з руїн відбудовувати наше місто та країну. Серед присутніх був і професор Дудченко М.А. Вітав усіх міський голова м. Полтави Олександр Мамай.

Доземний уклін Вам, Максим Андрійович, за врятовану і відбудовану країну! Міцного Вам здоров'я і довголіття на квітучій полтавській землі, нехай Вас та ваших рідних береже Господь!