ВІДБУВСЯ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР З НЕОНАТОЛОГІЇ

9 лютого 2018 року на базі Перинатального центру Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського в практичному тренінговому Центрі сучасних перинатальних технологій ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» ім. Нестора Максимовича Амбодика відбувся міжрегіональний науково-практичний семінар з неонатології.

Організаторами семінару були Асоціація неонатологів України, кафедра педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією ВДНЗУ «УМСА».

У роботі семінару взяли участь та виступили з доповідями: заступник директора з перинатальної медицині, завідувач відділення неонатології ДУ «ІПАГ НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України, д.мед.наук, професор Знаменська Т.К.; проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор кафедри педіатрії №1 ВДНЗУ «УМСА», д.мед.н., професор Похилько В.І.; професор кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією ВДНЗУ «УМСА», д.мед.н. Ковальова О.М.; провідний спеціаліст відділення неонатології ДУ «ІПАГ НАМН України», д.мед.н. Воробйова О.В.

Семінар був присвячений впровадженню в лікувальний процес неонатальної служби в Україні адаптованої клінічної настанови: «Ентеральне харчування недоношених немовлят» та уніфікованого клінічного протоколу вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги: «Ентеральне харчування недоношених немовлят».

Зокрема на семінарі були розглянуті питання: ентерального харчування недоношених дітей в стаціонарі; моніторингу якості і статусу харчування в стаціонарі; алгоритму призначення ентерального харчування, допомоги дитині зі зниженою толерантністю до ентерального харчування, харчуванню недоношеним новонародженим з терміном гестації менше 34 тижнів після виписки зі стаціонару; вибору початкового методу вигодовування в залежності від гестаційного віку; необхідних дій лікаря при моніторингу якості та харчового статусу недоношених дітей після виписки зі стаціонару; харчовій потребі недоношених дітей і їх забезпеченню; особливостям встановлення мікробіома у новонароджених з груп ризику, які знаходяться на грудному вигодовуванні та важливості дотації заліза передчасно народженим дітям.

У конференції взяли участь лікарі неонатологи, педіатри, акушери-гінекологи м. Полтави, клінічні ординатори та інтерни академії.