ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ КРАЩИХ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КРАЇНИ ВІДЗНАКОЮ ЗА ПРОФЕСІОНАЛІЗМ ТА МИЛОСЕРДЯ «ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА»

9 серпня 2018 року, в День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона, делегація медичної та духовної спільноти Полтавщини взяла участь в урочистій церемонії нагородження Відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона». Серед членів делегації медичні працівники Полтавської області, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак, представники ВДНЗУ «УМСА», голова та члени Полтавської регіональної ради відзнаки.

ВДНЗУ «УМСА» в делегації представляли: голова регіональної ради Відзнаки – Похилько В.І.; секретар регіональної ради – Юфименко В.Г.; номінант на «Медаль Святого Пантелеймона» у номінації «За наукові розробки в медицині», аспірант кафедри патофізіології – Акімов О.Є.; номінант на «Медаль Святого Пантелеймона» у номінації «За лікарське мистецтво», асистент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології – Гринь К.В.; члени регіональної ради відзнаки.

Напередодні зранку відбувся молебень у Софійському соборі із залученням українських церков. Молилися за мир, здоров'я всіх українців, у тому числі і за здоров'я всіх медиків і хворих, члени Поважної Ради, цьогорічні номінанти й лауреати ордену. Богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

До Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у м. Києві завітали майже 800 медиків із усієї України – еліта української медицини. По червоній доріжці пройшлися найгідніші працівники медичної галузі, духовенства та політикуму.

Феєрія возвеличення людей у білих халатах, які в цей день дотрималися іншого дрес-коду, тривала до пізнього вечора! Прекрасний музичний та вокальний супровід додали церемонії ще більшої урочистості. Відтак, інтрига почала розвіюватися, адже один за одним Україна почала дізнаватися імена переможців зі сцени театру. Під аплодисменти переможцям вручалися ордени, медалі та грошові винагороди. Усіх номінантів вітали як найкращих із найкращих.

Серед 500 кандидатів відібрали 20 в 5 номінаціях. П'ять переможців у кожній номінації визначила Поважна рада.

У номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров'я» Прославу-відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» отримав директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Лисак Віктор Петрович.

«Медаль Святого Пантелеймона» у номінації «За лікарське мистецтво» із врученням сертифікату на 10 000 гривень отримала асистент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, лікар-психіатр обласної психіатричної лікарні Катерина Гринь.

Повністю згодні з рішенням Національної експертної комісії та Поважної Ради. Вітаємо переможців із нагородами!

Крім того, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак зустрівся з провідними фахівцями галузі охорони здоров'я України та дав інтерв'ю Першому національному каналу, під час якого розповів журналістам про досвід міжнародного співробітництва медицини області.

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» – громадська, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров'я. Мета відзнаки – збереження та зміцнення фізичного та духовного здоров'я нації через популяризацію гуманістичної діяльності та підвищення ролі лікаря в сучасному українському суспільстві. А також повернення та зміцнення довіри до такої нелегкої та відповідальної професії – ЛІКАР.

І наостанок, слова владики Йосифа Міляна (УГКЦ), сказані на адресу винуватців урочистостей: «Зичу усім переможцям і номінантам відчути дотик Бога до вашої душі та серця. Через вас нехай Господь торкнеться української медицини та українського народу. Тоді вона оживе і житиме повноцінним життям!».