НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ В ОНКОЛОГІЇ»

10-11 травня 2018 р. у Полтаві проходив захід, знаковий для медичної галузі України. Понад 100 науковців та практикуючих фахівців з усієї України з’їхалися до нашого міста на науково-практичну конференцію «Сучасні методи діагностики та лікування в онкології», приурочену до 70-річчя Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру. Для закладу – це достатньо молодий вік. Колись він починався з декількох лікарів і ліжко-місць, а нині там – близько 100 професіоналів і 413 ліжок.

На заході були присутні голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак, проректор з наукової роботи ВДНЗУ «УМСА», доктор медичних наук, професор Ігор Кайдашев, завідуючий кафедри онкології та радіології з радіаційною медициною, доктор медичних наук, професор Володимир Баштан, головний лікар Полтавського обласного онкологічного клінічного диспансеру Орест Вовк та представники медичної галузі з усієї України – професори, головні лікарі, провідні спеціалісти закладів. Обговорили нові методи лікування, діагностику та препарати, які лікують онкохворих.

«Знакова подія для Полтавщини тим, що сьогодні зібрались представники онкологічної галузі з усієї України. Це говорить про те, що Полтавський онкологічний заклад має певний статус, досягнення та перспективу. Зобов'язання влади високе. Ми повинні привести наш медичний заклад у відповідність до сучасних вимог», – звернувся до учасників конференції Валерій Головко. На його думку, саме завдяки еліті онкологічної галузі, яка зібралася сьогодні в Полтаві, для багатьох хворих стали актуальними слова «рак – не вирок».

Завідувач онкологічного диспансеру Орест Вовк отримав від Валерія Головка сертифікат на закупівлю необхідного обладнання для закладу на мільйон гривень. Голова ОДА вручив почесні грамоти від облдержадміністрації сімом фахівцям онкодиспансеру.

Депутат Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко, у свою чергу, привітала учасників науково-практичної конференції. Вона окреслила проблеми і перспективи онкологічної сфери полтавської медицини, а також наголосила, що депутати жодного разу не відмовили у фінансуванні нагальних потреб онкодиспансеру. Після промови ще семеро працівників закладу отримали почесні грамоти від Полтавської обласної ради.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак зі сцени театру Гоголя наголосив, що медицина Полтавщини і України в цілому знаходиться у стадії змін. У першу чергу вони відбуваються для того, аби покращити діагностування хвороб. Потім п’ятьом фахівцям обласного онкодиспансеру Віктор Лисак вручив Почесні грамоти від імені свого Департаменту.

Про багаторічну співпрацю академії із онкодиспансером розповів проректор з наукової роботи ВДНЗУ «УМСА», заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Ігор Кайдашев. Шестеро працівників академії отримали з його рук відзнаки ректора.

Завідувач Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк провів для присутніх віртуальну екскурсію по своєму закладу. Він зупинився на окремих моментах історії розвитку методів боротьби з онкологією в області, згадав видатних особистостей, які сприяли прогресу, назвав наявне діагностичне, лікувальне та операційне обладнання.

Під час науково-практичної конференції онкологи взяли участь у засіданнях п’яти секцій, де обговорили теоретичні та практичні нюанси професії, а також дізналися про нові методи діагностики та лікування онкологічних захворювань, обмінялися досвідом.

На другий день, 11 травня, в аудиторії №5 ВДНЗУ «УМСА» відбулося засідання правління Національної асоціації онкологів України, проблемної комісії з «Онкології» та завідувачів кафедрами онкології. З привітанням виступив заслужений лікар України, завідуючий кафедри онкології та радіології з радіаційною медициною, доктор медичних наук, професор В.П. Баштан. На засіданні були намічені плани подальшого розвитку онкології на Полтавщині та в Україні вцілому.