"УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА. ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ КОМІСІЇ З ОБРАННЯ КАНДИДАТІВ НА ВІДЗНАКУ

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»

17 травня 2018 р. в м. Києві відбулося друге засідання Національної експертної комісії відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», на якому було розглянуто представлення від регіональних рад кандидатів на Орден Св. Пантелеймона та Медаль. Голова Поважної Ради Василь Князевич привітав представників Регіональних Рад у приміщенні Національної медичної бібліотеки.

На засіданні заслуховувалася інформація з інших двох номінацій на Орден («За досягнення у міжнародному співробітництві» і «Взірець служіння суспільству») та Медаль Св. Пантелеймона («За лікарське мистецтво» – 9 номінантів, «За турботу і ласку до хворого» – 9 номінантів, «За наукові розробки в медицині» – 7 номінантів). Переможців регіонального відбору від Полтавщини презентував голова регіональної ради Полтавської області доктор медичних наук, професор Похилько В.І.

Голосування за кандидатів на відзнаку Національна експертна комісія проведе до 28 травня і затвердить 20 претендентів на всі номінації. А 5 червня представить їх на розгляд Поважної ради відзнаки.

Крім цього, на засіданні були роздані Дипломи переможця регіонального відбору, якими Регіональні ради матимуть змогу нагородити своїх переможців. Цього року запроваджено нову відзнаку: молодих медиків будуть нагороджувати медалями. Таке нововведення – надзвичайно важливе, адже заохочуватиме професіоналів розвиватися у медичній галузі, виявляти активність та ініціативу. Основна мета проекту – це популяризація фаху медика, культивування гуманності й милосердя, а також ініціювання духовного та фізичного зцілення українського суспільства через об’єднання зусиль церков, медичної спільноти і громадськості. Наразі гостро стоїть питання відновлення авторитету медичних працівників в Україні, тому «Орден Святого Пантелеймона» спрямований на повернення позицій благородної професії лікаря.