ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «8 РОТА: МИ РЯТУВАЛИ ІНШИХ, НЕ ДУМАЮЧИ ПРО СЕБЕ!»

19 лютого 2018 року в аудиторії №5 ВДНЗУ «УМСА» було проведено практичний семінар «8 рота: ми рятували інших, не думаючи про себе!», присвячений Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні та вшануванню учасників АТО, зокрема 8-й Полтавській окремій автомобільній санітарній роті – воїнам, які воюють, воювали і полягли на сході України, захищаючи нашу землю, для студентів стоматологічного фа культу, медичного факультету № 1 та медичного факультету № 2 академії.

Захід, що продовжує цикл військово-патріотичних, інформаційно-комунікативних заходів «ЛІКАРІ БЕЗ КОРДОНІВ: ВІД СХОДУ ДО ЗАХОДУ» задля популяризації серед студентів академії професії військового медика, був підготовлений за участю Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю, відділу культурно-освітньої діяльності академії, кафедри медицини катастроф та військової медицини.

На початку семінару присутніх від імені ректора академії професора Ждана Вячеслава Миколайовича щиро привітав проректор з науково-педагогічної та виховної роботи професор Похилько Валерій Іванович.

Також вітальне слово присутнім та слова вдячності нашим бійцям та медикам, що перебували в зоні АТО висловив заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Куделич Ігор Юрійович.

На заході були присутні вельмишановні гості: майор у відставці, учасник бойових дій, колишній командир 8-ї ОАСР Тополя Анатолій Пилипович; колишній водій-санітар 8-ї ОАСР, учасник Іловайської операції у 2014 р. старший сержант, учасник бойових дій, Таран Олександр Валерійович; старший солдат, учасник бойових дій, колишній водій-санітар 8-ї ОАСР, учасник Іловайської операції у 2014 р. Бернацький Ігор Борисович; волонтер 8-ї ОАСР, громадській діяч Таран Тетяна Миколаївна; голова ГО «Братерство учасників АТО Полтавщини», учасник бойових дій, колишній начальник мед пункту 72-ї ОМБР, випускник академії Турпітько Віталій Петрович.

Гості поділилися своїми спогадами про події під час перебування в зоні АТО, ознайомили з історією створення 8-ї Полтавської окремої автомобільної санітарної роти, обговорили роль медика в сучасній війні, людські якості, професійні знання і вміння, необхідні військовому медику та дали цінні поради майбутнім військовим медикам.

Також відбулася презентація відеофільму «Шлях 8-ї Полтавської окремої автомобільної санітарної роти», сюжет до якого детально прокоментував Анатолій Пилипович Тополя. Реальні події, зображені у фільмі, справили на глядачів не аби яке враження.

Фахівці ГО «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя» провели наочний майстер-клас з демонстрацією сучасної зупинки критичної кровотечі в бойових умовах із коментарем директора медичного спецпідрозділу Вікторії Володимирівни Лози та прямою трансляцією на широкоформатний екран.

Присутніх на заході вітали своїми творчими номерами колективи відділу культурно-освітньої діяльності академії: народний самодіяльний ансамбль танцю «Юність» (керівник О. Матюніна), народний аматорський вокальний ансамбль «Мальви» (керівник Л. Сидоренко) та аспірантка кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії Марина Сидоренко.

Історична довідка.

Відповідно до припису Міністерства оборони України, у серпні 2014 р. при Полтавському обласному військовому комісаріаті створюється 8-ма окрема санітарно-автомобільна рота. Місячні навчання водії-санітари проходили у м. Полтава на базі 179-го навчального центру. На виконання цього мобілізаційного завдання лікувально-профілактичні заклади області виділили 45 санітарних автомобілів для формування матеріально-технічної бази автомобільного складу цієї роти. 27 серпня 2014 р. санітари виїхали в зону АТО. Зона відповідальності – від Донецького аеропорту до Маріуполя. Завдання – вивозити поранених з передової до шпиталів. За кілька днів вирушили в зону Іловайського котла. Дві санітарні роти, полтавська та хмельницька, протягом 4-х діб, без зброї та бронежилетів, під білими прапорами виносили поранених та загиблих, під кулями і снарядами рятували поранених побратимів. Їм доводилось також відправляти додому «двохсотих». Потім були Донецький аеропорт, Дебальцеве, Піски, Авдіївка, Мар'їнка, Маріуполь... Добровільно санітари роти заїжджали на окуповану територію, щоб забрати поранених та загиблих. Ніхто не знав, чи повернеться назад. За весь період служби в зоні АТО особовим складом роти було евакуйовано більше 11 тисяч поранених.