КЕЙС-ПРАКТИКУМ «РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ: ПРАВДА І ВИГАДКИ, РЕАЛЬНІСТЬ І МІФИ»

20 березня 2018 року для студентів 3-го курсу медичного факультету №1 був проведений кейс-практикум «Реабілітація учасників бойових дій: правда і вигадки, реальність і міфи», підготовлений за участю Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю (керівник проф. Похилько В.І.), кафедри фізичного виховання та здоров’я, фізичної реабілітації, спортивної медицини (зав. кафедри доц. Бойко Д.М.), кафедри медицини катастроф та військової медицини (зав. кафедри доц. Шепітько К.В.).

На заході були присутні шановні гості: Шевченко Е.О. – заступник начальника Полтавського військового шпиталю, підполковник медичної служби, учасник АТО, випускник академії; Пономаренко Д.В. – голова Полтавської обласної філії ВГО «Товариство ветеранів АТО», учасник АТО, випускник медичного коледжу академії; Романенко О.А. – голова Полтавської міської спілки ветеранів війни в Афганістані, учасник бойових дій в Афганістані; Кошлатий А.М. – учасник АТО (2014-2015). Вони ділилися з майбутніми лікарями власними спогадами і реаліями війни, специфікою лікування і реабілітації учасників бойових дій після демобілізації в сучасних умовах, статистикою захворювань бійців після війни та обговорювали гостру необхідність проведення професійної комплексної реабілітації учасників бойових дій.

Планове продовження циклу військово-патріотичних, інформаційно-комунікативних заходів академії «Лікарі без кордонів: від сходу до заходу» та популяризацію серед студентів професії військового медика підтвердив начальник навчальної частини кафедри медицини катастроф та військової медицини, полковник медичної служби у відставці Калачинський В.Г.

Голова Ради ветеранів академії, учасник бойових дій, учасник АТО Лебедєв В.А. розповів студентам про нову лікарську спеціальність «лікар фізичної та реабілітаційної медицини».

Доцент кафедри, к.мед.н., лікар вищої кваліфікаційної категорії за спеціальністю «лікувальна фізична культура» Страшко Є.Ю. ознайомив студентів із сучасними заходами і методами реабілітації учасників бойових дій з метою усунення у них негативних психологічних і фізичних наслідків, сприяння їх соціальній адаптації до повсякденного життя. Також презентував студентську наукову роботу «Організація комплексної реабілітації учасників бойових дій – як фактор соціалізації» та провів захоплюючий майстер-клас по демонстрації елементів комплексної реабілітації на прикладі одного з учасників бойових дій і представив нову оригінальну методику реабілітації людини як псхобіомеханічної структури.