ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПИТАННЯ КОМОРБІДНОСТІ У РЕВМАТОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ В ПРАКТИЦІ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ»

21 березня 2018 року в аудиторії №5 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» відбулася обласна науково-практична конференція, організована Навчально-науковим інститутом післядипломної освіти та кафедрою сімейної медицини і терапії «Питання коморбідності у ревматологічних хворих в практиці сімейного лікаря», приурочена до 25-річчя від створення факультету післядипломної освіти ВДНЗУ «УМСА».

У роботі конференції взяли участь представники Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, науково-педагогічні працівники академії, практикуючі лікарі, курсанти, лікарі-інтерни та студенти. З вітальним словом виступила зав. кафедри сімейної медицини і терапії доцент М.Ю. Бабаніна, наголосивши на складностях надання допомоги пацієнтам з поєднаними захворюваннями.

В рамках конференції обговорювались сучасні аспекти, присвячені лікуванню НПЗС-індукованих гастропатій при ревматичних захворюваннях (доц. Бабаніна М.Ю.), артеріальної гіпертензії при цукровому діабеті (доц. Кітура Є.М.), остеоартриту (доц. Іваницький І.В., доц. Пелипенко О.В.), суглобового синдрому при захворюваннях органів травлення (асист. Кир'ян О.А), пролежнів (доц. Іваницький І.В.) та мистецтва використання хондропротекторів (доц. Капустянська А.А.).

Учасники конференції отримали корисні знання для реалізації їх в клінічній практиці та взяли активну участь в обговоренні суперечливих питань.