ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ У МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну… Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

Федір Швець

Саме з цих слів розпочалися сьогодні, 22 січня 2018 року, всі пари у медичному коледжі академії на честь відзначення 99-ої річниці Дня соборності України.

День Соборності – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Об’єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, неекспансіоністського збирання територій в єдиній суверенній державі.

У медичному коледжі академії це визначне та надзвичайно актуальне сьогодні свято відзначали цілим рядом заходів: виставкою тематичних стінгазет, роботою відеолекторію та проведенням творчої зустрічі студентського і педагогічного колективів із головою Полтавської обласної молодіжної громадської організації імені Пилипа Орлика «Відроди Україну в собі», координатором Спілки ветеранів АТО, волонтером, поетесою Людмилою Михайлівною Пономаренко.

Людмила Михайлівна, розкриваючи тему ідеї соборності України, розповіла про свою діяльність як голови організації та координатора ветеранів АТО. Вона говорила про складнощі у діяльності воїнів-ветеранів, але завірила всіх у незламності їхньої волі та бажанні захистити рідну землю.

Поетеса-волонтер посіяла у душах і серцях присутніх надію та стійку віру у перемогу України над ворогом та щасливе майбутнє нашого народу.

Наприкінці заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять українців, що загинули захищаючи свободу та незалежність України.