ЛІТЕРАТУРНО-ТВОРЧИЙ ВЕЧІР, ПРИСВЯЧЕНИЙ МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ РІДНОЇ МОВИ

20 лютого 2018 року кафедра українознавства та гуманітарної підготовки провела літературно-творчий вечір, присвячений Міжнародному дню рідної мови. У вечорі взяли участь студенти перших курсів стоматологічного та медичного факультетів та студенти-іноземці 1-2 курсів ВДНЗУ «УМСА», викладачі кафедри. Ведучими вечора були студент 32 групи факультету іноземних громадян Ісмаілов Шохжахон та викладач кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Козуб Г.М.

Концепцією вечора, якої неухильно дотримується кафедра у своїй навчально-виховній діяльності, було представлення мовної розмаїтості, характерної для нашого вишу, адже в ньому навчаються студенти з багатьох країн, і в кожного з них – своя рідна мова і неповторна культура, яку вони з палкою любов’ю і натхненням презентували присутнім.

У програмі вечора звучали вірші «І виріс я на чужині» Т. Шевченка (Довгополий О., 1 гр., 1 мед.), «Заповіт» Т. Шевченка на марокканському діалекті, арабською, французькою мовами, на хінді (Ашраф М., Дума А., 56а, 1 мед., Мабрукі А., 57а, 1 мед., Патіл П., 38а, 2 мед.), вірш Шарля Бодлера «Квіти зла» (Дума А., 56а, 1 мед.), Алішера Навої «Рубаї» (Абдуллаєв Х., 46, 1 мед.), Мухаммада Юсуфа «Зізнатися» (Жураєв Азіз, 32, 2 мед.), вірш «Соловейко» Аль Асмаля (Скафі А., 27 гр., 2 мед.), вірш про Палестину та пісні різними мовами: «Пісня про матір» (Ситник І., 3 гр. 1 мед.), «Моя країна» (Муха Д.,2 гр, 1 мед.), пісня «Узбекистон» (Абдулазізова Ф., Тошпулатова М.,29, 2 мед.), пісня «Мускуране» прозвучала на хінді (Сандик Я., 52а, 1 мед.). Зачаровували гра на національних інструментах (Тагваеі Е., 34, 1 ст.), танець «Дабка» у виконанні студентів гр. 47, 1 мед. (Алоран С., Дарабсек К., Лаввад А.) та студ. гр. 24, 2 ст. Альфруг С.

Дуже цікаву програму представили студенти із Марокко – власні вірші, народні пісні (Белхасен А., 31а, 1 ст., Табіа О., 46, 1 мед., Матрауі Х, 43, 1 мед.) та Тунісу (Бубакер С., 57а, 1 мед.).

На завершення вечора вірш Максима Рильського «На білу гречку впали роси» українською мовою прочитав Елаасар М., 35а, 1 ст. Технічну роботу за комп’ютером виконував студент 30 групи 2 курсу факультету іноземних громадян Саттаров С.

На вечорі панувала невимушена атмосфера, звучало живе слово, свято показало красу кожної мови, душу народу і неповторну різноманітність