ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНСЬКА ОЛІМПІАДА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ ТА ЕМБРІОЛОГІЯ»

17-20 квітня 2018 року на базі ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» був проведений ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з навчальної дисципліни «гістологія, цитологія, ембріологія».

В олімпіаді взяли участь 39 учасників із 13 вищих медичних закладів України, які представляли Полтава (ВДНЗУ «УМСА»), Київ, Харків, Чернівці, Дніпропетровськ, Вінницю, Суми, Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Луганськ, Одесу та Запоріжжя.

Програма проведення олімпіади включала 2 тури – письмовий та комп’ютерний.

Письмовий тур складався з відповідей на два програмних теоретичних питання:

1. Кісткові тканини. Джерела розвитку. Загальний план будови, класифікація та функції. Пластинчасті кісткові тканини. 2. Нирки. Джерела та хід розвитку. Нефрон як структурно-функціональна одиниця нирки. Відділи нефрону та їх топографія.

Також до письмового туру входила:

- диференційна діагностика світлових мікрофото;

- диференційована діагностика електронних мікрофото;

- розв'язання тестів II рівня.

Оцінювались правильність, повнота та глибина відповідей, використання малюнків, залучення даних суміжних дисциплін.

Комп’ютерний тур відбувався на кафедрі гістології, цитології та ембріології ВДНЗУ «УМСА», яка має два комп’ютерні класи, і полягав:

1. Визначені цифрових зображень гістологічних мікропрепаратів, вивчення яких передбачено навчальною програмою з дисципліни. Оцінювалась правильність відповідей.

2. Тестові завдання з програмних питань за форматом МЛІ «Крок-1».

Оцінювання результатів кожного учасника здійснювало журі, до складу якого увійшли професори та доценти з Полтави, Києва, Тернополя, Одеси та Запоріжжя.

Найкращий результат і диплом за І місце отримала студентка ІІ курсу медичного факультету ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» Біріна Анна Романівна; ІІ місце посіла студентка ІІ курсу медичного факультету НМУ ім. О.О. Богомольця Бучакчийська Олена Юріївна. ІІІ почесне місце розділили студентка ІІ курсу медичного факультету ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського» Стельмах Анастасія Олександрівна та студентка ІІ курсу медичного факультету Одесського національного медичного університету Бошкова Яніна Василівна.

Окремо відзначені студенти за найкращі результати кожного виду змагань. За результатами командного заліку нагороджені найкращі команди з Вищих медичних закладів України.