"УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

ЩОРІЧНА ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ»

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»

21 квітня 2018 року в Запоріжжі на території Національного заповідника «Хортиця» відбулася церемонія висадження дубів та встановлення пам’ятного знаку на честь полеглих у російсько-українській війні борців за волю України 1918-2018 років.

У рамках українсько-литовського проекту, що об’єднав зусилля ветеранів, воїнів, громадських активістів та волонтерів обох держав, учасники заходу висадили 2100 дубів, подарованих Литвою. В акції «#ВідродиХортицю» взяла активну участь делегація з Полтави у складі членів родин загиблих в АТО воїнів та ветеранських організацій міста, а також представник нашої академії – голова Ради ветеранів академії Віктор Лебедєв.

Захід проходив під час всеукраїнської акції «За чисте довкілля» з метою розширення та охорони зелених насаджень і заповідних територій, упорядкування меморіальних комплексів, пам’ятних знаків загиблим воїнам. Місцем висадки дубів стало унікальне історичне місце – Хортиця – священний острів наших предків і колиска українського козацтва. Полтавчани посадили 21 саджанець і присвятили їх героям – своїм загиблим синам та побратимам. Голова Ради ветеранів присвятив висаджені ним дуби офіцерам 16 ОМПБ 58 ОМПБр, тим, хто загинув захищаючи суверенітет України в АТО, а один із саджанців буде рости на честь всіх ветеранів, які працюють та раніше працювали у складі науково-педагогічного колективу ВДНЗУ «УМСА».

В межах проекту, протягом дня на Хортиці діяла дитяча зона, польова кухня та ярмарок народних майстрів. Бандуристи і кобзарі виконували стародавні пісні й думи, а козаки влаштували для відвідувачів патріотичного екологічного заходу показові виступи на конях зі зброєю. Закінчився день відкриттям Хрестомеча – пам’ятного знаку українським воїнам, що віддали життя за волю України 1918 – 2018 років.