«NATO –УКРАЇНА. ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ВІДНОСИН ТА СПІВПРАЦІ»

24 квітня 2018 р. у ВДНЗУ «УМСА» за участю наукових фахівців Полтавського музею авіації і космонавтики (директор Пушкарев А.М.) пройшла презентація інформаційної платформи у вигляді лекції «NATO –Україна. Шляхи розвитку відносин та співпраці» для студентів 2 курсу медичного факультету №1, підготована за участю Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю (керівник проф. Похилько В.І.), медичного факультету №1 (декан доц. Рябушко М.М.), кафедри медицини катастроф та військової медицини (зав. кафедрою доц. Шепітько К.В.).

Захід проведено на виконання Указу Президента України від 21 лютого 2017 р. № 43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки», розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 308-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік» і розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 429-р «Про затвердження плану заходів з відзначення у 2017 році 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору».

Студенти академії ознайомилися з основними галузями співпраці NATO – Україна: співробітництво в реформуванні сектору безпеки та оборони у військовій і військово-технічній сферах; сферах науки та захисту довкілля; в подоланні загроз невоєнного характеру. Присутні були проінформовані про аналіз громадської думки жителів країн НАТО та України та про результати соціологічних опитувань в Україні щодо вступу в НАТО, а також обговорили перспективи щодо розвитку співробітництва України та НАТО на сучасному етапі.

Презентацію інформаційної платформи для студентів провів Олейніченко С.І., науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики, гвардії майор запасу. Після закінчення лекції викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини академії, підполковник медичної служби у відставці Литвиненко М.І. презентував свою кафедру, розповів про престиж звання військового медика. Гостем даного заходу був Якушев І.В., заступник голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил, учасників бойових дій та силових структур, якій передав до музею історії академії військові артефакти сучасної російсько-української війни.