ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ АКАДЕМІЇ З ЛІКВІДАТОРАМИ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС НА БАЗІ КАФЕДРИ ОНКОЛОГІЇ ТА РАДІОЛОГІЇ З РАДІАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНОЮ

24 квітня 2018 р. у ВДНЗУ «УМСА» на базі кафедри онкології та радіології з радіаційної медициною (зав. кафедрою проф. Баштан В.П.) пройшла зустріч студентів V та VI курсів медичних факультетів з ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, підготована за участю Центру управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю (керівник проф. Похилько В.І.).

Зустріч була присвячена Дню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи 1986 р., вшануванню викладачів і співробітників академії, які взяли участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС; ознайомленню студентів з загальними даними про катастрофу, причиною та наслідками аварії; аналізу зв'язку між аварією на ЧАЕС та онкологічними захворюваннями (рак щитоподібної залози, лейкемія, спадкові та інші хвороби).

Захід організований та проведений завідувачем кафедри онкології та радіології з радіаційної медициною професором Баштаном В.П., професором кафедри Почерняєва В.Ф. та асистентом Литвиненко В.Є. у форматі щирого спілкуванням колег-медиків: Бондаренка В.В., асистента кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї (у Чорнобильської зоні з травня по жовтень 1987 р., покликаний воєнкоматом як фельдшер військового шпиталю, дозиметрист пункту пропуску авто, брав участь у розчищенні «рудого лісу»; Кислої В.В., лаборанта кафедри ортопедичної стоматології з імплантологією (до 1986 р. – жителька м. Прип’яті, працювала на радіозаводі, 28 квітня 1986 р. в складі міської служби цивільного захисту брала участь в організації евакуації жителів Прип'яті); Нємченка І.І., доцента кафедри хірургії № 1 (перебував у Чорнобильської зоні в червні-вересні 1986 р., сержант ремонтної роти, брав участь в дезактивації території станції, розчищенні «рудого лісу»); Новікова В.М., професора кафедри ортопедичної стоматології з імплантологією (перебував у Чорнобильській зоні в травні 1986 р., молодший сержант, фельдшер медичного пункту Лубенської дивізії); Колачинського В.Г., начальника навчальної частини кафедри медицини катастроф та військової медицини (у травні-липні 1989 р. – провідний хірург у Чорнобильській зоні).

На зустріч також запросили заступника голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил, учасників бойових дій та силових структур, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС Якушева І.В. та голову ГО «Союз Чорнобиль» Шевченківського району м. Полтава (постраждала від аварії на ЧАЕС, колишня мешканка м. Прип'ять) Нікітчук К.І.

Для студентів та гостей зустрічі була проведена відео презентація фільмів «Чорнобиль не має минулого часу» та «Ліквідатори». Гості по черзі поділилися один з одним спогадами про пережиті події під час та після аварії на ЧАЕС, інформацією про поширення радіації та евакуації населення Чорнобильського району Київської області, вплив аварії на здоров'я людей, подальшу долю ЧАЕС та м. Прип’ять, відповіли на запитання студентів. Професор Почерняєва В.Ф. дала практичні поради ліквідаторам на тему «Реабілітація хворих, які отримали хіміопроменеву терапію, розробка лікарських засобів та продуктів харчування, які захищають організм від дії несприятливих екологічних факторів».

Всім колегам-ліквідаторам свою подяку, побажання міцного здоров'я, успіхів у роботі та благополуччя передав ректор академії професор Ждан В.М. (також ліквідатор аварії на ЧАЕС), профком академії (голова доц. Борисова З.О.) виділив ліквідаторам грошову допомогу, Полтавська обласна ГО «Ветеранів та інвалідів Полтавської області» Союз Чорнобиль України провела нагородження гостей заходу.