ТРАДИЦІЙНА ЗУСТРІЧ РЕКТОРА «УМСА» В.М. ЖДАНА З АКТИВІСТАМИ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 Українська медична стоматологічна академія

27 вересня 2018 року в овальній залі «УМСА» пройшов довгоочікуваний круглий стіл з ректором академії професором Жданом В.М., на якому були обговорені актуальні питання та оголошені подальші плани на новий навчальний рік. Присутні представники студентського парламенту та профкому заздалегідь підготували список запитань, які їх турбували і виклали ряд непорозумілостей і суперечок у загальному студентському колі.

На зустрічі були присутні почесні гості та адміністрація академії: ректор Ждан В.М., проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Похилько В.М., декан медичного факультету №1 Рябушко М.М., заступник декана стоматологічного факультету Омельченко О.Є., заступник декана медичного факультету №2 Полторапавлов В.А., а також студенти-активісти студентського парламенту, студентського наукового товариства, профкому та медичного коледжу.

На початку круглого столу було оголошено про нещодавні досягнення академії та її колективу й інновації, які вже введені в дію у поточному навчальному році. Так, похвально, що наша академія вкотре підтвердила Сертифікат якості і тепер є учасником Великої Хартії університетів європейського зразку. Разом з тим, ректор запевнив, що зміна в абревіатурі ВДНЗУ «УМСА» ніяк не вплине на навчальний процес і випуск магістрів у майбутньому. Це залишиться звичайною формальністю на документах, печатках та офіційній назві нашої альма-матер.

Щодо більш нагальних проблем, то за підсумками засідання повідомлено:

— методики «двійних відпрацювань» не буде: все залишається тільки в електронному варіанті у спеціально обладнаних для цього кабінетах;

— на вченій раді пропонується прийняти офіційний закон про автоматичне зарахування іспитів студентам, які мають оцінку з предмету 4,5 і вище, що розповсюджується на всі кафедри академії;

— в електронному журналі планується ввестися загальний рейтинг викладачів, який зможуть бачити всі, хто має доступ до ЕЖ;

— на кафедрі акушерства та гінекології була запущена лапароскопічна стійка для навчання студентів-інтернів за цією ж спеціальністю;

— для стоматологів відкрито два класи, обладнані новою фантомною технікою для практичних навичок;

— закінчена установка комп`ютерних класів на всіх екзаменаційних кафедрах академії;

— підтверджено існування нового підсумкового контролю якості знань для студентів 3 та 6 курсів («ректорський контроль»);

— отриманий проект на будівництво нового сучасного клінічного центру з додатковими лекторіями та власною лабораторією;

— планується встановити турнікети за пропускною системою спочатку в усіх гуртожитках, а уже потім і в корпусах самої академії;

— наголошено, що будь-яке насильницьке розповсюдження методичок/альбомів/навчальних матеріалів на кафедрах за кошти заборонено.

Основне питання, яке турбувало більшість присутніх, — це нове американське тестування IFOM. Вячеслав Миколайович зазначив, що адміністрація та професорсько-викладацький склад академії зробить усе можливе для забезпечення відмінної підготовки студентів до будь-якого типу оцінки знань.

За нами залишається лише одне: сумлінно вчитися, щоб згодом стати кваліфікованим спеціалістом своєї справи.