"УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЛІКАРІ-УЧАСНИКИ АТО – ПОГЛЯД ОЧЕВИДЦЯ»

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»

26 січня 2018 року в аудиторії №5 ВДНЗУ «УМСА», при підтримці кафедри медицини катастроф та військової медицини, було проведено практичний семінар «Лікарі-учасники АТО – погляд очевидця» для студентів стоматологічного факультету, медичного факультету № 1 та медичного факультету № 2 з метою залучення до навчання на кафедрі медицини катастроф та військової медицини.

Семінар проводився вельмишановними гостями – лікарями-учасниками АТО: старшим лейтенантом, колишнім фельдшером 93-ї бригади, в.о. завідувача хірургічного відділення Полтавського військового госпіталю Толмачевим Віталієм Михайловичем, молодшим сержантом, колишнім фельдшером 8-ї окремої санітарної роти, медбратом відділення анестезіології та інтенсивної терапії Полтавської обласної клінічної лікарні Колісником Олегом Леонідовичем, гвардії старшиною, керівником Полтавського клубу «Юних десантників «Гвардія» Курган В’ячеславом Степановичем.

На початку заходу присутніх щиро привітав проректор з науково-педагогічної та виховної роботи професор Похилько Валерій Іванович. Проректор також наголосив на тому, що в академії розпочато цикл військово-патріотичних, інформаційно-комунікативних заходів «Лікарі без кордонів: від Сходу до Заходу» та пояснив його головний зміст.

Голова Ради Ветеранів, майор у відставці Віктор Альбертович Лебедєв презентував відео-навчальний посібник «Зараз в армії», у якому було відображено реальне армійське життя у сучасних умовах.

Лікарі-учасники АТО В.М. Толмачев та О.Л. Колісник поділилися своїми спогадами та враженнями від перебування у зоні АТО, оцінкою реалій подій під час війни, специфікою роботи на полі бою, наголосили на ролі військового медика в сучасній війні, людських якостях, професійних знаннях і вміннях військового медика, а також дали поради майбутнім слухачам військової кафедри.

Не аби яке враження справив на присутніх показовий виступ вихованців клубу «Юних десантників «Гвардія», які продемонстрували вправи та поводження зі стрілецькою зброєю, складання-розбирання стрілецької зброї.

Викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини (завідувач каф. – доц. Шепітько К.В.), полковник медичної служби у відставці Калачинський В.Г. розповів про роботу кафедри, плани її розвитку, запросив студентів до навчання на кафедрі та представив інформативний фільм «Перший випуск офіцерів запасу медичної служби Збройних сил України – свято для нашої академії та держави».