«ІННОВАЦІЇ У ДІАГНОСТИЦІ, ЛІКУВАННІ ТА ПРОФІЛАКТИЦІ ПОШИРЕНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ТА НЕІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ ДИТЯЧОГО ВІКУ»

В рамках реалізації Національної концепції «БЕЗПЕРЕРВНИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ТА ПЕДІАТРА», розробленої та впровадженої МОЗ України та за участі Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» 4 лютого 2017 року в Полтавському міському будинку культури для лікарів загальної практики-сімейної медицини та педіатрів відбувся семінар на тему: «Інновації у діагностиці, лікуванні та профілактиці поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку».

Від Міністерства охорони здоров'я України учасників семінару привітав член-кореспондент НАМН України, проф. О.П. Волосовець. Вітальне слово отримали також проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» д.мед.н., проф. І.М. Скрипник та заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, начальник управління – Ю.В. Курилко.

У семінарі взяли участь провідні українські науковці: член-кор. НАМН України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Дитяча кардіоревматологія» проф. О.П. Волосовець; головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Дитячі інфекційні хвороби», зав. кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, проф. С.О. Крамарьов; головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Педіатрія», зав. кафедри дитячих та підліткових захворювань Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, проф. Г.В. Бекетова; головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «дитяча гастроентерологія», завідувач відділенням молодшого дитинства ДУ «ІПАГ НАМН України» проф. О.Г. Шадрін; проф. кафедри педіатрії №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця С.П. Кривопустов; зав. кафедри педіатрії №2 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» проф. Т.О. Крючко; зав. кафедри педіатрії та медичної генетики Дніпровської медичної академії МОЗ України, проф. О.Є. Абатуров.

В ході роботи конференції було обговорено ряд питань, зокрема: сучасні аспекти клінічної педіатрії та сімейної медицини, інфекції дихальних шляхів, сучасні стандарти та перспективні напрямки в діагностиці, лікуванні та профілактиці пневмонії у дітей, інфекційні хвороби у дітей, лікування та профілактика інфекційно-асоційованих захворювань у дітей і підлітків, проблему антибіотикорезистентності, шляхи впровадження сучасних міжнародних стратегій в Україні щодо профілактики та лікування захворювань у дітей, питання харчування та фармакотерапії, медикаментозна модуляція функціонування імунної системи дитини, обговорення некальціємічних ефектів вітаміну D та інші.

Протягом семінару педіатри і лікарі загальної практики-сімейної медицини поставили багато запитань щодо проблем організації педіатричної служби в області, раціональної антибіотикотерапії, актуальності використання пробіотиків у педіатричній практиці. В кінці семінару його учасники отримали сертифікати з відповідною кількістю балів.