ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

9 березня 2017 року Україна та увесь світ відзначає 203-у річницю від Дня народження видатного українського письменника, художника, мислителя, пророка, палкого патріота України Тараса Григоровича Шевченка.

Цього дня викладачі, співробітники та студенти ВДНЗУ «УМСА» долучилися до святкових заходів з нагоди вшанування пам'яті Великого Українця.

9 березня разом із сотнями полтавців зібралися у підніжжя його пам’ятника, аби вшанувати пам’ять Великого Генія, символу боротьби за волю українського народу та разом з полтавською громадою урочисто поклали квіти до пам'ятника Кобзареві.

Вшанувати пам’ять Кобзаря, народного Генія та національного Пророка зібралися представники міської та обласної влади, політичних партій та громадських організацій, духовенство та полтавська інтелігенція, студентство.

Уперше на заході представили виставку портретів Кобзаря, яку зробили аматори — полтавці.

Поетичне слово Шевченка, сповнене магнетичної сили, зіткане з болю, туги і сліз, скроплене кров’ю серця як ніколи актуальне та значуще сьогодні, в драматичні години суспільно-політичних колізій і непримиренної боротьби українського народу з темними силами визиску, наруги та зла в ім’я свободи й справедливості! Тарас Шевченко ніби дивився крізь час. Речі, про які він писав більш ніж століття тому, мають місце в нашому сьогоденні.

Шевченко – це символ вільної України. За 47 років свого життя Тарас Шевченко став не лише генієм української літератури, основоположником літературної мови та неперевершеним художником. Він – людина-патріот, поборник несправедливості, один з найбільших революціонерів українського народу, громадський та політичний діяч. Сьогодні він – символ єдиної України. Тож, у цей день ми всі виконуємо його невмирущий заповіт: «.. і мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим, тихим словом».

Шевченко став в Україні культовою особистістю і святкування його дня народження завжди відзначається на державному рівні.

Відеоінтерв'ю «Студенти ВДНЗУ «УМСА» на покладанні квітів Кобзарю»