До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва для студентів 6 та 7 груп першого курсу стоматологічного факультету (куратори груп к.ф.н. доц. Зінченко Н.О., к.н.держ.упр. Гладка Т.І.) у центральній читальній залі бібліотеки відбулася арт-зустріч із відомою лялькаркою, Заслуженим майстром народної творчості України, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреатом премії імені В. Короленка та премії Самійла Величка, учасницею багатьох міжнародних і регіональних виставок, обласних етнографічних та фольклорних свят і фестивалів – Наталією Свиридюк.

Під час зустрічі студенти дізналися і про історію виникнення вузлової ляльки-мотанки, яку розповіла Христина Павловська (студентка 4 курсу стоматологічного факультету), і про унікальність української народної ляльки, і про творчі здобутки народного майстра Наталії Свиридюк. Також вони стали учасниками майстер-класу від пані Наталії із зав’язування хустки на голові.

Більше 20 ляльок-мотанок було представлено на загал. Естетично досконалі та науково достовірні, магічні символи-обереги, що несуть у собі творче відображення звичаїв народу – вони захопили присутніх своєю щирістю та гармонією. Поряд із такою лялькою, дійсно, ідентифікуєш себе українцем! На заході були присутні проректор з науково-педагогічної та виховної роботи професор Похилько В.І., заступник декана з виховної роботи стоматологічного факультету доцент Нечепаєва Л.В., заступник декана з виховної роботи факультету післядипломної освіти доцент Ставицька Н.П.

Студенти та викладачі кафедри філософії і суспільних наук щиро дякують бібліотекарю Резутіній Тетяні Юріївні за організацію цікавого та змістовного пізнавально-виховного заходу.

Також про цей захід можна почитати на блозі бібліотеки