Міжнародний день передчасно народженої дитини

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день передчасно народженої дитини (World Prematurity Day). «День білих пелюсток» – називають його у всьому світі, підкреслюючи особливу тендітність та незахищеність дітей, які народилися раніше терміну. Як відомо, всі новонароджені діти вразливі, та передчасно народжені – особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з болючих тем сучасного суспільства.

Символом передчасно народжених дітей є фіолетовий колір. Щоб підтримати усіх передчасно народжених дітей, відомі особистості багатьох країн світу цього дня притримуються фіолетових елементів в одязі, а у містах підсвічують відомі архітектурні споруди фіолетовим кольором. Зокрема, проекти було реалізовано з Ніагарським водоспадом, будівлею Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку та Босфорським мостом у Стамбулі. У 2015 році, коли наша країна вперше долучилася до всесвітньої ініціативи, було підсвічено фіолетовим кольором історичну пам’ятку «Софію Київську», багатофункціональний комплекс «Гулівер» у Києві, а також Львівський оперний театр.

Цьогоріч започаткували таку традицію і в Полтаві. За ініціативою професорсько-викладацького колективу й студентства ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» та за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради 16 листопада о 16 годині фіолетовим кольором засяяла одна з найважливіших споруд міста, символ Полтави – Біла альтанка.

На Акцію були запрошені родини з передчасно народженими дітками, яких виходжували у відділенні реанімації Полтавського обласного перинатального центру та які проходили курси лікування у відділенні патології новонароджених та недоношених дітей Полтавської міської дитячої лікарні, а також медична й громадська спільнота Полтави

Зі словами вітання звернувся до присутніх проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ВДНЗУ «УМСА», завідуючий кафедрою педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією, д.мед.н., професор Похилько В.І.

На святові медики ділилися досвідом про особливості догляду за «ранніми» дітками, батьки й діти, у свою чергу, зворушливо висловили гарні побажання, а студенти-волонтери дарували гостям фіолетові кульки, роздавали наліпки та фіолетові стрічки, усіх частували цукерками і чаєм. Традиційно, наприкінці заходу, у небо запустили фіолетові повітряні кульки.

В організації Акції взяли участь Центр розвитку дітей раннього віку Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, спонсорами заходу виступили фірма «Nutricia», «Львівська кав’ярня», майстерня печива «Білий кролик», універсам «Полтава».

Міжнародний день передчасно народженої дитини об’єднав полтавську громаду в бажанні надати максимальну медичну, психологічну, соціальну підтримку малюкам, що з’явилися на світ раніше терміну.

У гостях "Лтави", на честь Міжнародного дня передчасно народженої дитини - доктор медичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи УМСА Валерій Похилько