експозиція музею

До 95-річчя ВДНЗУ „УМСА” кафедра анатомії людини презентувала сучасну експозицію анатомічного музею. Вся експозиція музею розмежована на декілька основних груп: підбір оригінальних кісткових та 3D- препаратів; колекція препаратів розвитку людини в онтогенезі та вади розвитку, муміфіковані тотальні препарати, анатомічні препарати всіх органів людини, тривимірні моделі багатьох органів тощо. Усі вони розміщені на стелажах сучасного дизайну, мають електричне підсвічування. Особливий інтерес викликає оригінальний підбір корозійних препаратів печінки тварин (поруч для порівняння експонуються вологі та корозійні препарати печінки людини).

На стелажах, де представлені органи ЦНС, особливо слід відзначити оригінальні препарати головного і спинного мозку, татуйовані утворення на перерізах головного мозку, які виконали студенти та викладачі кафедри.

Наразі анатомічний музей відіграє важливу роль у навчальному процесі, адже це єдине місце, де студент-медик має унікальну можливість побачити орган у його природному вигляді. Про музей знають не лише у стінах академії, а й далеко за її межами. Його відвідувачами були громадяни Угорщини, Австралії, Ізраїлю, Італії, Німеччини, Канади, Йорданії, Ірану тощо. Запрошуємо до анатомічного музею ВДНЗ України „Українська медична стоматологічна академія”, адже тут є на що подивитися!