День пам’яті Героїв Крут

29 січня Україна відзначає сумну дату, яка назавжди увійшла в українську історію як день пам’яті Героїв Крут. Сьогодні 99-та річниця битви, яка відбулася на залізничній станції Крути, що розташована за 130 км від Києва. В цей день 4-тисячна більшовицька армія, що йшла на Київ із півночі, зустріла під Крутами збройний опір трьох сотень київських студентів, які рішуче відстоювали право українського народу жити у власній державі. Цей нерівний бій тривав 5 годин.Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на декілька днів, що дало змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. З цієї нагоди студенти, викладачі та співробітники Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» разом із керівництвом області та міста, керівниками департаментів та управлінь, громадськими активістами та усіма небайдужими полтавцями взяли участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятного знаку «Загиблим українським козакам».

Ми вшановує мужній подвиг хоробрих захисників, які віддали своє життя за право українського народу жити у вільній державі, які власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію боротьби за незалежність і волю України.