«ПРО СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ»

14 лютого 2017 року Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради України провів засідання «круглого столу» на тему «Про стан та перспективи медичної освіти в Україні».

Під головуванням голови Комітету з питань охорони здоров’я Ольги Вадимівни Богомолець обговорені питання, які потребують вирішення у системі вітчизняної медичної освіти.

У роботі «круглого столу» взяли участь народні депутати України: І.В. Сисоєнко, О.С. Мусій, О.М. Кириченко; представники Адміністрації Президента України, секретаріату Кабінету Міністрів України, Президент НАМН України академік В.І. Цимбалюк, заступник Міністра охорони здоров’я України О.В. Лінчевський, перший заступник Міністра освіти і науки України В.В. Ковтунець, представники інших міністерств, відомств та установ, вищих медичних навчальних закладів та інших вищих навчальних закладів України, департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, а також представники професійних спілок, громадськості та студентства, засобів масової інформації.

У центрі уваги засідання «круглого столу» були питання, що стосуються стану, проблем та перспектив розвитку всіх етапів медичної освіти.

В доповідях учасників «круглого столу» детально висвітлені проблемні питання вітчизняної системи вищої медичної освіти, підготовки молодших спеціалістів; сучасних аспектів і перспектив розвитку вищої медичної, фармацевтичної, стоматологічної освіти, реформування системи післядипломної підготовки лікарів; актуальні питання підготовки менеджерів охорони здоров’я та фахівців з громадського здоров’я, нострифікація дипломів в Україні. Поряд із проблемними питаннями у сфері медичної освіти учасникам представлений досвід дистанційного навчання медсестер-бакалаврів і медсестер- магістрів на базі Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського.

З доповіддю «Стан та перспективи розвитку стоматологічної освіти в Україні» виступив проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти д.мед.н., проф. Ігор Скрипник. В доповіді були представлені пріоритетні напрямки розвитку стоматологічної освіти на додипломному та післядипломному етапах, зазначені шляхи оптимізації підготовки лікаря-стоматолога в сучасних умовах.

Учасниками «круглого столу» констатовано стрімкий розвиток сучасної медицини в пошуках і впровадженні нових методів лікування, діагностики захворювань, новітніх інформаційних технологій, що потребує перегляду програми підготовки майбутніх медиків з урахуванням вимог європейських протоколів і стандартів лікування захворювань, сучасних інформаційних технологій, передбачати можливість опанування практичних навичок роботи з сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. У навчальний процес до- та післядипломної підготовки медичних працівників потрібно запроваджувати використання сучасних телемедичних технологій, елементів дистанційного навчання, щоб спеціалісти мали змогу навчатися і працювати в єдиному професійному європейському просторі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець поінформувала учасників «круглого столу» про ухвалене Верховною Радою України рішення щодо проведення 22 березня 2017 року парламентських слухань на тему: «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє» та закликала усіх учасників заходу долучитися до підготовки проекту Рекомендацій зазначених парламентських слухань.

На фото зліва направо: екс-міністр охорони здоров’я В.М. Князевич, проф. Скрипник І.М., ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця К.М. Амосова.