цикл лекцій з патофізіології нервової системи

21 та 22 жовтня 2016 року на базі нашої академії було проведено цикл лекцій з патофізіології нервової системи від завідуючого відділу загальної та молекулярної патофізіології інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України проф. Досенка В.Є. та старшого наукового співробітника к.мед.н. Нагібіна В.С.

Захід було організовано Радою Наукового Товариства Студентів спільно з ГО "Всеукраїнська молодіжна асоціація студентів-медиків" (UMSA) та molecula.club.

Впродовж 3-х тижнів студенти мали можливість обрати теми лекцій шляхом голосування у соц.мережах (група UMSA Poltava https://vk.com/umsa_ukrmsa та Рада НТС https://vk.com/snt.umsa ). Студенти ВДНЗУ «УМСА» обрали один з найскладніших блоків – нервовий, який складався з 5-ох лекцій:

1 лекція: Патофізіологія нервових захворювань: гемікранія, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз

2 лекція: Шизофренія

3 лекція: Інсульт

4 лекція: Хвороба Альцгеймера

5 лекція: Патофізіологія психічних захворювань: наркоманії (алкоголізм, тютюнопаління, опіоїдна та інші види залежності)

На лекції були присутні представники кафедри експериментальної та клінічної фармакології з клінічною імунологією та алергологією; кафедри психіатрії, наркології та медичної психології; кафедри медичної, біоорганічної та біологічної хімії, а також викладачі кафедри патофізіології разом зі студентами 3 курсу стоматологічного факультету, в яких вони є кураторами. Окрім цього, лекційна аудиторія була повністю заповнена студентами різних курсів, інтернами, лікарями.

Присутні відмітили надзвичайно високий науковий рівень викладання, професіоналізм лекторів, змістовність лекцій та дружню атмосферу, яка панувала під час заходу. Живий гумор та широкоглядність уяви доповідачів відмінно доповнили складні молекулярні структури та терміни, що дозволило підтримувати зацікавленість студентів протягом усього блоку лекцій.

Після закінчення захоплюючого лекційного курсу «Патофізіологія. Нервовий блок» відбулася неформальна зустріч лекторів – лауреата Державної премії України, віце-президента Наукового товариства патофізіологів України – професора В.Є. Досенка та кандидата медичних наук, старшого наукового співробітника В.С. Нагібіна зі студентами – членами НТС.

Проф. Костенко В.Є. разом із студентами-членами НТС запросив гостей у подорож визначними місцями Полтави та почастували київських науковців стравами полтавської кухні. У зустрічі прийняли участь: завідувач кафедри патофізіології професор В.О. Костенко, куратор Ради НТС професор К.С. Непорада, голова Ради НТС студ. Георгій Левицький разом з членами НТС та UMSA Poltava.

Сподіваємося, що це лише початок плідної співпраці інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України зі студентами ВДНЗУ «УМСА».

Дякуємо та чекаємо на нові зустрічі!