АКТОВА РАДА. ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

23 грудня у ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» відбулося традиційне засідання вченої ради, присвячене підсумкам, досягненням та перспективам розвитку науково-практичної діяльності професорсько-викладацького складу академії, яке проходить щороку напередодні новорічних свят.

У святково прикрашеній п’ятій аудиторії зібралися члени Вченої ради, одягнуті в мантії.

Засідання розпочалося зі вступної промови ректора академії професора В.М. Ждана. Він зазначив, що у році, який минає, нам є чим пишатися, наголосив на основних здобутках академії, її професорсько-викладацького складу, перемогах на олімпіадах (13 призових місць та 2 місце по їх кількості в Україні), місцями, які посідаємо у рейтингах України й світу та прагненням до ще кращих результатів. Вячеслав Миколайович, від себе особисто та адміністрації академії, привітав усіх співробітників та їх сім’ї з наступаючими святами – Новим роком та Різдвом Христовим, побажав щастя, здоров’я, душевного тепла, родинного затишку, численних успіхів, миру в державі та всього найкращого.

Разом із проректором з наукової роботи професором І.П. Кайдашевим, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у підготовку кваліфікованих медичних кадрів, вони урочисто вручили почесні нагороди нашим невтомним працівникам.

За високі рейтингові показники наукової діяльності грошовою премією заохотили Скрипнікова А.М., Непораду К.С., Аветікова Д.С. та Крючко Т.О.

«Відзнаку ректора» було вручено Шепітьку В.І., Бобирьовій Л.Є., Крючко Т.О. та Андрієнко М.О.

Вітали також наших здібних студентів, які зайняли призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді – Скрипника М., Сороку Ю., Агашова Є., Гичак П., Гринь О., Чижик М. та Скрипника Р.

Згідно зі встановленою традицією відбулося й урочисте поздоровлення працівників академії, яким у 2015 році присуджено науковий ступінь доктора і кандидата медичних наук та присвоєно вчене звання професора і доцента.

Дипломами Доктора наук нагородили: Дельву М.Ю. та Дмитренко М.І.

Дипломи кандидатів наук отримали: Коптєв М.М., Макарова О.М., Труфанова В.П., Дев’яткіна Н.М., Муковоз О.Є., Лавренко А.В., Куроєдова К.Л., Пода О.А., Тесленко Ю.В., Шиндер В.В.

Атестати професорів вручили: Животовській Л.В. та Чорнобай А.В.

Атестатами доцентів були нагороджені: Бублій Т.Д., Гопко О.Ф., Доленко О.Б., Настрога Т.В., Писаренко О.А., Саргош О.Д., Тарасенко Я.А., Бережна О.Е., Боднар В.А., Іваницький І.В., Коломіць С.В., Шуть С.В., Герасименко Н.Д., Омельченко О.Є., Проскурня С.А., Телюков О.С., Таряник К.А.

Докторам наук було урочисто вперше надягнено мантії – середньовічний символ служителів науки.

З доповіддю «Про науково-практичну діяльність ВДНЗУ «УМСА» за 2015 рік» виступив проректор з наукової роботи професор І.П. Кайдашев.

Він коротко, але змістовно розповів про основні наукові здобутки академії, підготовку наукових кадрів, наукові результати діяльності за останні роки, науково-дослідні роботи, клінічні дослідження, патентно-ліцензійну діяльність, видання фахових журналів, роботу спеціалізованої вченої ради. Також Ігор Петрович окрему увагу звернув на рейтингову оцінку професорсько-викладацького складу за результатами наукової діяльності та приділив увагу питанням міжнародного наукового співробітництва й необхідності подальшого розвитку. Проректор наголосив на науковому потенціалі нашого вузу та висловив щирі сподівання на його подальше зростання, побажавши щастя, здоров’я та наснаги у наступному році.

З традиційною актовою промовою «Системное воспаление и инсулинорезистентность как основа современной внутренней патологии» дуже цікаво, змістовно та професійно виступив керівник наукової школи, професор кафедри внутрішньої медицини №3 з фтизіатрією професор Расін Михайло Сахнович.

Колектив кафедри зворушливо виразив шану та слова вдячності своєму незрівняному вчителю, наставнику, якого вони дуже цінують, за його мудрість, доброту, чуйність, любов до людей, багаторічне та самовіддане служіння обраній справі, високу професійну майстерність, численні наукові та практичні здобутки, готовність прийти на допомогу та завжди дати професійну пораду.

Про діяльність НДІ генетичних та імунологічних основ розвитку патологій та фармакогенетики у 2015 році доповіла директор Л.Е. Весніна, зазначивши, що цього року план роботи було виконано у повному обсязі.

Про успіхи, численні здобутки та досягнення конструктивно доповіли голова ради молодих учених професор В.О. Костенко та куратор СНТ професор К.С. Непорада, побажавши ще більше вагомих наукових досягнень у подальшій діяльності.

Завідувачка наукового відділу Мороховець Г.Ю. доповіла про основні вимоги до друкованої наукової продукції.

ФОТОЗВІТ: