АКТОВА РАДА. ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

21 грудня 2016 року відбулося традиційне засідання Bченої ради Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», присвячене підсумкам, досягненням та перспективам розвитку науково-практичної діяльності професорсько-викладацького складу академії.

У святково прикрашеній п'ятій аудиторії зібралися члени Вченої ради, одягнуті в мантії.

Засідання розпочалося зі вступної промови ректора академії професора В.М. Ждана. Він підвів підсумки ювілейного та, безумовно, успішного для нашої альма-матер року, наголосив на основних здобутках і перемогах академії у 2016 році та подякував її працівникам за плідну співпрацю. Також Вячеслав Миколайович привітав усіх співробітників та їх сім'ї з наступаючими святами – Новим роком та Різдвом Христовим, побажав здоров'я, щастя, наснаги, терпіння, душевного тепла та родинного затишку.

Разом із проректором з наукової роботи професором І.П. Кайдашевим, за вагомий особистий внесок у розвиток Вітчизняної медичної науки, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у підготовку кваліфікованих медичних кадрів, вони урочисто вручили почесні нагороди нашим невтомним працівникам.

Грамотами Верховної Ради України були відзначені: професор Бобирьов В.М., професор Похилько В.І. та професор Потяженко М.М.

«Відзнаку ректора» було вручено професору Бобирьову В.М. та професору Кайдашеву І.П.

Подякою від Дніпровського військового шпиталю за допомогу, турботу про поранених та хворих учасників АТО, порядність та патріотизм нагородили професора Аветікова Давида Соломоновича.

Згідно зі встановленою традицією відбулося урочисте поздоровлення працівників академії, яким у 2016 році присуджено науковий ступінь та присвоєно вчене звання.

Отримали Дипломи Доктора наук та почесно одягнули мантії Шепітько К.В. та Герасименко Л.О.

Атестати професорів вручили: Білашу С.М., Ксьонзу І.В., Ткаченко І.М. та Шешуковій О.В.

Атестатами доцентів були нагороджені: Гоголь А.М., Гриценко Є.М., Єрис Л.Б., Зінченко Н.О., Капустянський Д.В., Катеренчук В.І., Козак Р.В., Коковська О.В., Кравченко С.П., Лавренко Д.О., Локес К.П., Луценко Р.В., Маслова Г.С., Муравльова О.В., Подовжній О.Г., Половик О.Ю., Пурденко Т.Й., Саричев Я.В., Соловйова Н.В., Треумова С.І., Цветкова Н.В., Шкурупій О.А.

Дипломи кандидатів наук отримали: Васько Л.М., Жукова Т.О., Прихідько Р.А., Саркісян Е.Г., Талаш В.В., Гордієнко Л.П., Ємченко Я.О., Синенко О.А., Ковтун І.І. та Жукова Т.О.

З традиційною актовою промовою «Персонифицированная педиатрическая практика. Факторы, модифицирующие генетическую предрасположенность к заболеваниям» професійно, цікаво та захоплююче виступила керівник наукової школи, завідувачка кафедри педіатрії №2 професор Крючко Тетяна Олександрівна.

Колектив кафедри, колеги та її численні учні виразили шану та слова вдячності своєму незрівняному вчителю за високу професійну майстерність, мудрість, чуйність, доброту, багаторічне та самовіддане служіння обраній справі, численні наукові та практичні здобутки, готовність завжди прийти на допомогу та дати професійну пораду.

З ґрунтовною доповіддю «Про науково-практичну діяльність працівників Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» у 2016 році виступив проректор з наукової роботи професор І.П. Кайдашев.

Він змістовно доповів про основні наукові здобутки академії, її кадровий потенціал, підготовку наукових кадрів, наукові результати діяльності за останні роки, НДР, міжнародну та патентно-ліцензійну діяльність, роботу спеціалізованої вченої ради, наочно продемонстрував рейтингову оцінку професорсько-викладацького складу за результатами наукової діяльності, а також представив концепцію розвитку наукових досліджень у ВДНЗУ «УМСА».

Під час обговорення доповіді, діяльність Науково-дослідного інституту генетичних та імунологічних основ розвитку патології та фармакогенетики у 2016 році висвітлила його директор проф. Л.Е. Весніна.

Про успіхи, численні здобутки та досягнення конструктивно доповіли голова ради молодих учених професор В.О. Костенко та куратор СНТ професор К.С. Непорада.

Із пропозицією реорганізувати факультет післядипломної освіти в навчально-науковий інститут післядипломної освіти виступив Скрипник І.М.

Також на вченій раді було затверджено:

• звіти науково-дослідних робіт кафедр за 2016 рік;

• план науково-дослідних робіт на 2017 рік;

• план підготовки науково-педагогічних кадрів на 2017 рік;

• рейтингові оцінки результатів наукової діяльності завідувача та професора кафедри за 2016 рік;

• оновлену форму рейтингової оцінки за результатами наукової діяльності завідуючого та професора кафедри;

• зміни та доповнення до Положення «Про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у Вищому державному навчальному закладі України «Українська медична стоматологічна академія»;

• зміни до положення «Про науково-дослідний центр Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія»;

• Концепцію наукової діяльності академії на 2017-2019 роки.