Із 29.09.16 – 30.09.16 у м. Києві відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії стандартизації перинатальної допомоги передчасно народженим дітям в Україні. Здобутки, перспективи».

У рамках роботи конференції пройшло чотири пленарних засідання, присвячених актуальним питанням неонатології: новим рекомендаціям із реанімації новонароджених (консенсус 2015 р); сурфактантній терапії; ролі мікробіоти та пробіотиків для попередження захворювань у новонароджених; профілактиці та лікуванні мікозів у дітей; природженим вадам серця; катамнестичному спостереженню за новонародженими групи ризику; стандартам медичного спостереження та особливостям перинатальної патології у «пізніх» недоношених дітей; сучасним технологіям симуляційного навчання у до- та післядипломній підготовці лікаря; лікувальній гіпотермії; організації банків грудного молока для вигодовування новонароджених високого ризику; сучасним підходам до диференційної діагностики жовтяниць неонатального періоду; проблемам і резервам ведення новонароджених з ураженням ЦНС; дiагностиці, лiкуванню та профiлактиці неонатальної герпетичної інфекції; безпеці пацієнтів, методології ідентифікації та оцінюванню несприятливих подій при наданні медичної допомоги новонародженим.

Відкрили конференцію та виступили з вітальним словом Уповноважений Президента України з прав дитини – Кулеба Микола Миколайович; Президент Національної академії медичних наук України, академік НАМН України, д.мед.н., професор – Цимбалюк Віталій Іванович, Посол Республіки Польща в Україні – пан Ян Пєкло.

Пан Посол вручив Асоціації неонатологів України польські протоколи – «Стандарти медичної допомоги новонародженим у Польщі».

У роботі конференції взяли участь закордонні фахівці з неонатології: професор Раманатан Р. Providing primary intensive care preterm newborns (м. Лос-Анджелес, США); професор Боршевска Корнацка М.К., медичний університет (м. Варшава, Республіка Польща); професор Рюдігер М., університетська лікарня (м. Дрезден, Німеччина); д.мед.н. Тійт А., Східно-Талліннська центральна лікарня. Жіноча клініка (м. Таллінн, Естонія); к.мед.н., доцент Куртяну А.М., Науково-дослідний інститут Здоров’я Матері і Дитини (м. Кишинів, Республіка Молдова).

З доповідями на конференції виступили завідувач кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», д.мед.н, професор – Похилько Валерій Іванович та професор кафедри, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ПОДА з неонатології, д. мед. н. – Ковальова Олена Михайлівна:

«Катамнестичне спостереження за новонародженими групи ризику – досвід та перспективи» (Похилько В.І., Ковальова О.М.);

«Проблеми і резерви ведення новонароджених з ураженням ЦНС» (Похилько В.І., Клименко Т.М., Мавропуло Т.К.);

«Безпека пацієнта. Глобальна тригерна методологія ідентифікації та оцінювання несприятливих подій при наданні медичної допомоги новонародженим» (Ковальова О.М.).

У рамках конференції за підтримки британської компанії "Amaxa Pharma" (27–28 вересня 2016 року) відбулися майстер-класи з теми «Надання первинної реанімаційної допомоги та новітні технології терапії для передчасно народжених дітей», а також обговорення клінічних випадків у відділенні інтенсивної терапії новонароджених (м. Харків, м. Київ) за участі: доктора медичних наук, дійсного члена Американської академії педіатрії, бакалавру медичних наук, бакалавру Chirurgiae Рангасамі Раманатана, м. Лос-Анджелес, США; головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з неонатології, заступника директора з перинатальної медицини ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", Президента Асоціації неонатологів України, професора Знаменської Тетяни Костянтинівної.