День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні традиційно відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною власного життя і здоров’я змогли локалізувати страшні наслідки аварії, що сталася 26 квітня 1986 року та врятувати країну і світ від смертельного радіаційного забруднення. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Сьогодні, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, представники обласної та міської влади, ліквідатори аварії на ЧАЕС, студентська молодь й усі небайдужі полтавці урочисто поклали квіти до Пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС та запалили лампадки у пам'ять про тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від ядерного вогню Чорнобильського реактора.

Адміністрація Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», викладачі, співробітники та студенти вишу долучилися до вшанування героїв-чорнобильців, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха.

Цей людський подвиг неоціненний, він назавжди залишиться у пам'яті нашого народу. Люди, які не шкодуючи власного здоров’я йшли на все, щоб врятувати світ від смертельних променів радіації, слугують для нас взірцем мужності, патріотизму та справжньої людяності. Велике спасибі тим, хто захистив наші життя і врятував від ядерної катастрофи. Бажаємо вам міцного здоров’я, довгих літ життя та мирного неба над головою!