«Чорнобиль – наш біль довічний»

У рамках тижневика до 30-річчя Чорнобильської катастрофи 26 квітня 2016 року у ВДНЗУ «УМСА» для студентів нашої академії був проведений урок пам’яті «Чорнобиль – наш біль довічний».

Студенти зібралися в аудиторі №6, щоб ще раз згадати сумні та трагічні події, що сталися 26 квітня 1986 року і сколихнули увесь світ, та мали змогу безпосередньо поспілкуватися з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – людьми, які, жертвуючи собою, стали на захист наших життів, рятуючи людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи.

Іван Якушев, Василь Нетребко, Володимир Коротинський і Валерій Бондаренко цікаво та змістовно розповіли про те, як самовіддано, без зайвих роздумів їхали ліквідувати найстрашнішу техногенну катастрофу, про своє перебування у зоні зараження, причини аварії, процес її ліквідації та наслідки вибуху. Вони, як і багато хто, жертвуючи своїм здоров’ям, працювали у важких умовах, при високому рівні радіації, виконуючи дезактиваціні роботи.

Заступник голови ГО «Союз Чорнобиль» Ксенія Іванівна Нікітчук, колишня жителька Прип'яті, розповіла про життя у місті енергетиків, евакуацію після аварії, зруйновані мрії тисяч людей та життя після переселення.

Підсумком зустрічі став перегляд документального відеофільму, присвяченого трагічним сторінкам минулого.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварії, Чорнобильська катастрофа стала символом жертовності в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь, в ім’я своєї Батьківщини. Цю страшну трагедію в історії нашої планети не забуде ніхто, пам’ять ще багатьох наступних поколінь знов і знов буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року. Ми завжди будемо вшановувати пам’ять людей, які, не дивлячись на небезпеку, віддали своє життя та здоров’я за наше майбутнє, а також віддячувати тим, без сумніву, героям, які зараз поруч із нами. Ваш неоціненний подвиг ми будемо пам’ятати вічно! Щира вдячність Вам та низький уклін!