День Президента США

Студенти ВДНЗУ «УМСА» жваво цікавляться подіями, які можуть вплинути на зміни в державі. Вибори Президента України – одна з них. 16 лютого 2016 р. кафедра іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією спільно зі стипендіатом програми “English Language Fellow” Лізою Вайсс організувала інформаційно-виховний захід до Дня Президента США (15 лютого 2016 р.).

Учасники мали прекрасну можливість перегорнути цікаві сторінки історії цього американського свята і з перших вуст дізнатися про основні моменти процедури виборів Президента США. У свою чергу, студенти І курсу 5 і 6 групи стоматологічного факультету (Власенко Артем, Білоусова Богдана та Давітян Давид) підготували інформацію про відповідні процеси в нашій країні. Плідним виявилося обговорення, в якому взяли участь усі присутні, що не тільки мали змогу здійснити порівняльний аналіз такого важливого державотворчого елементу, як вибори президента, і висловити свою громадянську позицію, але й робили це мовою міжнародного спілкування.

З історії свята

День Президентів США – одне з важливих американських федеральних свят, що відзначають кожного третього понеділка лютого і яке увічнює найвидатніших політичних діячів, що обіймали посаду президента в найскладніші періоди розвитку держави. Традиційно це свято було присвячене дню народження першого президента Сполучених Штатів Америки – Джорджа Вашингтона (22 лютого), тому його ще називають “Washington`s Birthday”. Крім того, в багатьох штатах відзначають день народження Авраама Лінкольна (12 лютого), що був президентом країни під час Громадянської війни 1861-65 рр. До цього свята в американських школах проводять урок, присвячений історії президентів США. До слова, американці святкують День Президента як третій вихідний після суботи та неділі.