Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

Щоб привернути увагу суспільства до проблеми захворюваності туберкульозом, щороку 24 березня в різних країнах світу проходять заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби проти туберкульозу. Цього дня в 1882 році німецький лікар Роберт Кох відкрив збудник туберкульозу - туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування й лікування небезпечної хвороби.

Туберкульоз ? це хронічне інфекційне захворювання, дуже різноманітне за проявами, що викликається особливими мікробами ? мікобактеріями, які ще називають туберкульозними паличками, або паличками Коха. Одна третина світового населення інфікована туберкульозом. Ситуація із захворюваністю на туберкульоз в Україні залишається складною. У 1995 році була зареєстрована епідемія туберкульозу в Україні, яка стрімко прогресувала. У 2013 році ріст захворюваності на туберкульоз збільшився у 1,3 рази.

До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу 24 березня 2016 року викладач кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Ефендієва Світлана Миколаївна спільно зі студентами 2 курсу 21 групи медичного факультету №1 організувала та провела зустріч за круглим столом під гаслом “Find TB. Treat TB. Let’s work together to eliminate TB”. У заході також узяли участь студенти 1 курсу 224 групи Полтавського базового медичного коледжу під керівництвом викладачів Сільничої Наталії Анатоліївни та Шандакової Олександри Олегівни. Мета заходу – інформувати молодь про глобальну епідемію туберкульозу, дати зрозуміти, що чинити опір цій хворобі необхідно.

Студенти мали змогу більше дізнатися про День боротьби з туберкульозом, переглянути відео англійською мовою про це захворювання, перевірити та вдосконалити свої знання медичної термінології, способів визначення та лікування туберкульозом. Традиційно студенти взяли участь в оформленні аудиторій і рекреацій кафедри інформаційними та ілюстративними матеріалами.

Викладачі Полтавського базового медичного коледжу подякували за запрошення й відзначили важливість залучення бакалаврів та молодших спеціалістів. до співпраці з майбутніми лікарями.