УЗБЕКИСТАН: НАЦІОНАЛЬНІ ТРАДИЦІЇ ТА СВЯТА

Кафедра іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією приділяє велику увагу мультикультурному вихованню студентів-першокурсників. 20 березня 2016 року викладачами кафедри був організований захід: «Узбекистан: національні традиції та свята». Студенти І курсу факультету підготовки іноземних студентів Іброхімова Зохірахон та Імінжонова Гульмірахон (22 група) активно долучилися до підготовки заходу: зібрали цікаві факти з історії Узбекистану, підготували інформацію про національні традиції і свята цієї країни Середньої Азії, оздобили рекреації кафедри тематичними плакатами. Усі студенти, присутні на заході, мали можливість ознайомитися з національними символами Узбекистану, традиційним святковим одягом та вишуканими стравами національної кухні. Першокурсниці Нізоміддінова Нілуфархон і Мінгбоєва Мохларойім (22 та 23 групи стоматологічного факультету) підготували захоплюючу презентацію про рідну країну, зокрема, її обряди, весільні традиції, заповітну скриню майбутньої нареченої, в якій зберігалось її придане (вишитий власноруч одяг і сузані). Значна увага була приділена святу «Навруз», яке нещодавно відсвяткували студенти Узбекистану.

Присутнім на заході студентам було цікаво дізнатися про узбецькі традиції та свята. У відповідь вони запропонували організувати альтернативний захід, щоб познайомити іноземних студентів зі звичаями та традиціями України.

З історії свята

Навруз – це традиційне весняне свято, яке сімволізує відродження природи після зимового сну, торжество життя. Три тисячоліття тому воно святкувалось за сонячним календарем 21 березня як поклоніння Сонцю та вогню, але наприкінці двадцятого століття це свято стало символом весни, праці, добробуту і радощів. Назва свята походить від перських слів нав – «новий» і руз – «день». У різних народів святкування Навруза відбувається за своїми національними традиціями, але основна ідея свята в будь-якій країні, де відзначають Навруз, – природне відродження та очікування щедрого врожаю. Святкування проходить у день весняного рівнодення, який вважається початком Нового року. Цього дня на Землі настає період всепланетної астрономічної рівноваги, оскільки тривалість ночі дорівнює тривалості дня і становить 12 годин.