VI Міжнародний мовно-літературний конкурс

21 травня студентка 13 групи І курсу медичного факультету №1 ВДНЗУ «УМСА» Анна Безкоровайна отримала нагороди з рук міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та стипендію Президента України за перемогу в VI Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка!

До участі в обласному і міжнародному етапах цього конкурсу студентку готували викладачі української мови кафедри українознавства та гуманітарної підготовки.

21 травня напередодні відзначення визначної для всіх українців дати, дня перепоховання Тараса Шевченка, в м. Каневі на Чернечій горі в музеї Шевченківського національного заповідника відбулося урочисте нагородження переможців VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Церемонія відбулася за участі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Юрія Завалевського, в.о. голови журі Конкурсу, докторанта Інституту літератури ім. Тараса Шевченка НАНУ Дмитра Дроздовського, голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка та ін.

Географія учасників конкурсу різноманітна. До Тарасової гори з’їхалася молодь з усіх куточків України, а також Австрії, Бельгії, Грузії, Білорусі, Іспанії, Ізраїлю, Естонії, Казахстану, Латвії, Польщі, Німеччини, США, Словаччини та інших країн, аби вшанувати великого сина України й отримати свої нагороди. У конкурсі взяли участь близько тисячі учасників, 57 із них були нагороджені. 39 кращих отримуватимуть стипендію Президента України. Серед них – і наша Анна Безкоровайна!

Міністр Лілія Гриневич привітала учасників, подякувала їхнім педагогам, батькам та всім, хто організовує змагання такого рівня, а також наголосила на безмежному потенціалі Шевченкового слова, що продовжує надихати українців на творчість і боротьбу: «Сьогодні, в ХХІ столітті нам далі треба відстоювати власну незалежність. І нині Шевченко надихає нас життєдайною величністю свого духу – духу свободи, духу людяності, духу творчості, духу українства. Так чудово, що цей конкурс створює слушну нагоду молодим, юним, творчим звернутися ще раз до величної спадщини, величі духу українського народу. Тож я хочу привітати всіх учасників конкурсу».

«Сьогодні символічний день єднання, адже до Шевченківських місць приїхали представники з різних міст України. Ми об'єднуємося разом у нашій любові до України й українського слова. Також сьогодні День Європи. А Тарас Шевченко є одним із найвизначніших європейських письменників української траєкторії. Збіг воістину символічний!» – наголосив голова журі конкурсу Дмитро Дроздовський.

Подяку всім причетним до конкурсу й щиру любов до рідної мови та землі висловили й самі переможці.

Яскравим мистецьким доповненням заходу стали хореографічні композиції у виконанні ансамблю народного танцю «Канівчанка» та глибоке і зворушливе виконання пісень на слова Т.Г. Шевченка студентами Канівського коледжу культури і мистецтва.

Завершилася церемонія покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, пам’ятного знаку на честь Олекси Гірника, українського дисидента, політв’язня, який вчинив акт самоспалення біля могили Кобзаря на знак протесту проти русифікації, та пам’ятника Вірі Річ, видатній англійській перекладачці творів Тараса Шевченка.

Бажаємо нашій переможниці подальших успіхів і нових досягнень!