ПЕРЕМОЖЕМО ІНСУЛЬТ РАЗОМ

29 жовтня, починаючи з 2004 року, коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила інсульт глобальною епідемією, в усіх країнах світу відзначається День боротьби з інсультом. Наразі ця проблема є надзвичайно актуальною для України, оскільки ми посідаємо одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту. Щороку в Україні фіксують 100-110 тисяч випадків інсульту. Третина з них – у людей працездатного віку.

З метою підвищення інформованості населення нашого міста до соціальної значущості даного захворювання, зниження факторів ризику та пропаганди здорового способу життя ініціативна група у складі викладачів кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» (завідувач кафедри професор Н.В. Литвиненко, відповідальна за виховну роботу асист. А.М. Кривчун) за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради провела міський санітарно-просвітницький захід «ПЕРЕМОЖЕМО ІНСУЛЬТ РАЗОМ», в якому брали участь студенти-медики волонтерських загонів академії (координатор – заступник декана медичного факультету № 1доцент Ю.П. Ющенко).

Захід проведено 27 жовтня в декількох локаціях міста (вул. Шевченка, 23; вул. Соборності (район ТЦ «Злато місто»); вул.Соборності, 30/12 (район ТД «ЦУМ»); вул. Остапа Вишні (район ТЦ «Конкорд»).

Найактивнішою була робота студентів у ТРЦ «Київ», де вони не лише розповсюджували інформаційні листівки щодо профілактики інсультів, факторів ризику, а й вимірювали всім бажаючим артеріальний тиск.

Висловлюємо щиру вдячність адміністрації ТРЦ «Київ» за підтримку у проведенні заходу.