День Європи

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до появи Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової могутності) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем» Європейської федерації.

Три десятиліття тому на Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

Медичний коледж академії відзначив цей святковий день цілою низкою заходів.

Студенти та викладачі коледжу мали змогу здійснити віртуальну подорож столицями європейських країн, переглянувши фільми «Відеомарафону столицями країн ЄС», які транслювалися протягом усього тижня.

Для студентів, які навчаються на базі базової загальної середньої освіти волонтерами Обласного молодіжного центру був проведений тренінг «Права та свободи людини: європейська традиція».

Підсумком заходів, присвячених Дню Європи, стало засідання круглого столу на тему «Медсестринство та медсестринська освіта у Європі», на якому з доповідями виступили представники студентського наукового гуртка «Vitae metus», а учасники обговорили підняті питання та шляхи їх вирішення.

Загалом проведення подібних заходів сприяє популяризації європейських цінностей і закріпленню твердження про те, що Україна – це Європа.