Медичний коледж академії вечором пам’яті згадав мільйони жертв голодомору 1932-33 років – страшного геноциду українського народу. Студенти та викладачі коледжу із завмиранням серця слухали свідчення очевидців та факти, які лунали із уст ведучих.

В Україні в 1932-1933 роках вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, 25 000 – щодня. З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав 14 мільйонів людських життів.

Геноцид означає будь-яке з діянь, що здійснюються з наміром знищити повністю або частково національну, етнічну або расову групу як таку. Це винищування включає умисне створення характерних умов життя, зокрема позбавлення доступу до продуктів харчування і ліків, розрахованих на те, щоб ліквідувати частину населення.

Голодомор 1932-33 років – вічна трагедія українського народу. Ця подія знищила цвіт селянства та міщанства, ліквідувавши як такий середній прошарок населення – основу будь-якого заможного суспільства. Україна і нині не може відновитися від цього удару.