Вшанування подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У всьому світі вшановують учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Указом Президента України Петра Порошенка від 14 грудня 2015 року №702/2015 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» 2016 рік в Україні оголошений Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

У день 30-х роковин страшної катастрофи, біля Пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС пройшов загальноміський мітинг-реквієм пам’яті загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Адміністрація Вищого державного навчального закладу України «УМСА», співробітники та студенти академії і медичного коледжу взяли активну участь в регіональних заходах з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, згадували про тих, хто ціною власного життя та здоров’я ліквідовував наслідки екологічної катастрофи на АЕС. Також на зібранні були присутні представники влади, церкви, чорнобильці, члени сімей загиблих ліквідаторів, делегація італійської благодійної асоціації «Затока казок», органи місцевого самоврядування та інші небайдужі полтавці.

На мітингу пам’яті представили унікальну ікону, виконану в стилі українського бароко, «Чорнобильський СПАС» (автор ідеї – С.В. Козлов, директор Духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору міста Полтави, який і сам є ліквідатором аварії на ЧАЕС). 19 квітня вона була освячена в 30-кілометровій зоні відчуження, куди вирушали ліквідатори аварії на ЧАЕС та духовенство і після завершення урочистостей святиню хресною ходою пронесли по вулицях Полтави та передали до Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ КП.

Присутні вшанували пам’ять жертв Чорнобильської аварії хвилиною мовчання і військовим салютом та поклали вінки і квіти до підніжжя пам’ятника.