"МЕДИЧНА НАУКА В ПРАКТИКУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я"

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

У стінах Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» пройшла Всеукраїнська наукова конференція молодих учених «Медична наука в практику охорони здоров’я», присвячена 95-річчю нашої академії.

У конференції взяли участь молоді вчені з Полтави, Києва, Харкова, Вінниці, Рівного, Одеси, Рубіжного.

Відкрив конференцію перший проректор академії, д.мед.н., професор Бобирьов Віктор Миколайович. Він привітав учасників, гостей та викладачів від імені членів оргкомітету та від себе особисто, побажавши плідної подальшої роботи та найкращих здобутків на професійній ниві.

Також привітав усіх присутніх на конференції голова ради молодих учених, д.мед.н., професор Костенко В.О.

Наукова програма конференції була присвячена таким проблемам:

1. Проблема стресових посттравматичних розладів у учасників АТО.
  2. Інтеграційні процеси у світі та в Україні у галузі охорони здоров’я.
  3. Проблеми формування здорового способу життя у молоді.
  4. Екологічні проблеми медицини.
  5. Актуальні питання клінічної та експериментальної медицини.
  6. Гуманітарні та організаційні аспекти медицини.
  7. Питання викладання у вищій медичній школі.

Конференція включала в себе 5 секційних засідань.

Заявлених усних доповідей на секціях – 84 (у 2015 р. – 66). Кількість присутніх на секційних засіданнях – 142 особи (у 2015 р. – 164).

Було заслухано 40 доповідей (47,6% від заявлених). У 2014 р. – 40 доповіді (60,6% від заявлених).

Переможцями у своїх секціях стали:

- Секція «Стоматологія» – Стебловський Дмитро Валерійович, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

- Секція «Клінічна медицина №1 (терапія, педіатрія, неврологія, психіатрія, інфекційні хвороби, шкірно-венеричні хвороби, загальна гігієна, соц. медицина)» – Щербак Ольга Василівна – ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

- Секція «Клінічна медицина №2 (хірургія, акушерство і гінекологія, урологія, ЛОР-хвороби, травматологія, онкологія, офтальмологія)» – Оганезян Айкануш Геворгівна, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

- Секція «Експериментальна медицина та морфологія»– Гладких Федір Володимирович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова.

- Секція «Гуманітарні проблеми медицини та питання викладання у вищій медичній школі», Жмардій Валерій Олександрович, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Заохочувальні грамоти за найкращі наукові доповіді отримали:

- Секція «Стоматологія»– Коробейнікова Юлія Леонидівна, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

- Секція «Клінічна медицина №1 (терапія, педіатрія, неврологія, психіатрія, інфекційні хвороби, шкірно-венеричні хвороби, загальна гігієна, соц. медицина)» – Нікіфорова Яна Василівна, ДУ «Нацiональний iнститут терапії iменi Л.Т. Малої» НАМН України; Костогриз Юрій Олегович, ДУ «Інститут травматології та ортопедії» НАМН України.

- Секція «Клінічна медицина №2 (хірургія, акушерство і гінекологія, урологія, ЛОР-хвороби, травматологія, онкологія, офтальмологія)» – Іващенко Дмитро Миколайович, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

- Секція «Експериментальна медицина та морфологія» – Се Фей, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

На закінчення підсумкового пленарного засідання виступив голова ради молодих учених професор Костенко В.О, який зазначив, що конференція довела – в Україні є дослідники, які не дивлячись на усі складнощі, займаються наукою і показують гарні результати, та побажав успіхів, нових звершень і ще кращих результатів у наступному році.