ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА З ФІЗІОЛОГІЇ

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 27.11.15. року № 1247 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015/2016 навчальному році» базовим закладом для проведення II етапу студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фізіологія» була обрана Українська медична стоматологічна академія в м. Полтава. Для участі в Олімпіаді були запрошені студенти 2-3 курсів медичних та класичних вищих навчальних закладів. Безпосередньо організація роботи олімпіади проводилась кафедрою фізіології ВДНЗУ «УМСА» (завідувач – професор Міщенко І.В.).

7 квітня 2016 року до Полтави з’їхались найкращі студенти з усіх куточків України: від Харкова до Ужгорода, від Одеси до Сум – всього 31 учасників з 13 навчальних закладів.

8 квітня відбулось урочисте відкриття Олімпіади. З привітанням учасникам та членам журі виступив голова оргкомітету, перший проректор нашої академії професор Бобирьов В.М., який відзначив символічність проведення Всеукраїнської Олімпіада в дні святкування 95-річчя академії.

Голова журі професор Вадзюк С.Н. у своїй промові відзначив, що також символічним є проведення олімпіади з фізіології в дні започаткування в Україні Дня фізіолога. Студенти усіх навчальних закладів підтримали одностайно відзначання Дня фізіолога в першу неділю квітня на честь дня народження одного з засновників фізіології Уільяма Гарвея.

Окрасою відкриття став зворушливий виступ народного аматорського колективу «Мальви» під керівництвом Сидоренко Л.В.

Після відкриття були проведені конкурсні змагання: І тур – тестування та ІІ тур – письмова робота. Всі студенти продемонстрували високий рівень знань. Про це свідчить висока кількість балів та щільність результатів. Що казати, якщо деякі місця прийшлось поділити між 2-3 конкурсантами, які показали однакові результати.

Отже, третє місце посіли студенти Чесановський Вадим (м.Івано-Франківськ), Хаджиогло Максим (м.Одеса), Чулков Олександр (м.Дніпропетровськ).

На другому місці опинились Міщанчук Віктор (м.Тернопіль) та Сорока Анастасія (м.Вінниця).

Найкращою журі визнало роботу студента ІІ курсу медичного факультету №2 Української медичної стоматологічної академії Бороденко Михайла.

Усі переможці отримали дипломи та цінні подарунки.

Подарунки та грамоти отримали також:

Аскєров Роман (м.Харків, медичний університет), Гладчук Христина (м.Тернопіль) та Чумаков Євген (м.Одеса) – за четверте місце;

Синенко Владислав (м.Полтава) – за п’яте місце;

Шевчук Микола (м.Чернівці), Пухальский Микола (м.Запоріжжя), Максименко Тетяна (м.Харків, університет ім. В.Н. Каразіна) – за шосте місце.

Повшедна Тетяна (м.Вінниця) та Акімова Лілія (м.Запоріжжя) отримали дипломи та призи за оригінальне розв’язання завдань.

Важливою складовою проведення Всеукраїнської Олімпіади з фізіології стали екскурсії по академії та по нашій красуні Полтаві – пішохідна та автобусна. Гості з інших міст побували в найкращих історичних, пам’ятних, мальовничих місцях нашого міста та сфотографуватись на згадку.

Кафедра фізіології ВДНЗУ «УМСА» дякує ректору академії професору Ждану В.М., першому проректору професору Бобирьову В.М., декану факультету підготовки іноземних студентів доценту Бурі Л.В., голові профкому доценту Борисовій З.О., студентському профкому, начальнику відділу культурно-освітньої діяльності Сидоренко Л.В. за всебічну допомогу у підготовці та проведенні ІІ етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади з фізіології.