23 лютого 2016 року у відповідності до розпорядження Президента України від 25.12.2015 № 818/2015-рп, було проведене засідання робочої групи з опрацювання пропозицій щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, отримання ними якісних медичних, освітніх та соціальних послуг в громаді, а також удосконалення механізмів забезпечення прав людини на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.

При Адміністрації Президента України робоча група при головуванні уповноваженого Президента України з прав дитини пана Миколи Кулеби розглянула питання реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

У засіданні робочої групи з питань катамнестичного спостереження за новонародженими та дітьми раннього віку з груп ризику розвитку хронічних захворювань або затримки розвитку, створення єдиного державного реєстру цих дітей та розробки механізмів із створення скринінгового інструменту для проведення оцінки раннього розвитку брав участь завідувач кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Похилько В.І.

На розгляд робочої групи для обговорення були винесені питання щодо подальших стратегій стосовно розвитку педіатричної служби в Україні в період реформування медичної галузі та організації медичних послуг у новоствореній системі раннього втручання. Під час засідання спільно з юристами проводився аналіз пропозицій до Національної Стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на період 2017-2021 років.