29.11–01.12.2016р. у м. Києві відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання та перспективи розвитку медичної допомоги та соціальних послуг підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу» в Україні».

У конференції взяли участь 200 учасників, в тому числі учасники з інших країн.

В межах роботи конференції були представлені тенденції та основні проблеми щодо стану здоров’я підлітків та молоді в Україні, а також досвід окремих регіонів України у становленні та розвитку КДМ та обговорено їх основні досягнення та складнощі.

Під час роботи конференції учасниками було обговорено:

• стратегію профілактики, своєчасного виявлення і лікування ІПСШ та ВІЛ/СНІДу, роль добровільного консультування та тестування на ВІЛ (ДКТ);
  • актуальні питання збереження репродуктивного здоров’я та формування здорового способу життя, надання психологічної допомоги підліткам;
  • стратегію подальшого розвитку «дружніх до молоді» медико-соціальних послуг в Україні», шляхи впровадження інноваційної інтегрованої моделі профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та підтримки молодих жінок групи ризику в діяльність КДМ України;
  • актуальність підготовки кадрів з питань надання медичної допомоги та соціальних послуг підліткам та молоді на принципах «дружнього підходу»;
  • актуальні питання психологічної допомоги в умовах «Клінік, дружніх до молоді»;
  • висвітлено проблему збереження та покращення здоров’я підлітків, зокрема у формуванні здорового способу життя, покращення репродуктивного, психічного та соціального благополуччя.
  • Запропоновано ефективні моделі та інноваційні підходи у наданні медичної допомоги та соціальних послуг на принципах «дружнього підходу»;

На конференції виступила доцент кафедри педіатрії №2 ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», к.мед.н. Коленко І.О. з доповіддю на тему: «Досвід проведення навчальних семінарів-тренінгів для лікарів-педіатрів та лікарів загальної практики-сімейної медицини з питань надання «дружніх до молоді» послуг».